bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Są gruntówki, będą asfaltówki

Ogłosiliśmy pierwszy z tegorocznych przetargów na wykonanie tzw. nakładek asfaltowych

W ubiegłym roku zainaugurowaliśmy program przebudowy gruntówek na drogi asfaltowe. W ramach jego pilotażu zrealizowaliśmy cztery ulice: Skowronią, Kurpińskiego, Nałkowskiej oraz Pomorską. W piątek (9 lipca) ogłosiliśmy przetarg na przebudowę kolejnych ulic:

  • Batalionów Chłopskich
  • Długiej – do końca obecnego asfaltu do ulicy Fiołkowej
  • Maratońskiej i fragmentu Olimpijskiej
  • Skorupki – od Granicznej do Kusocińskiego

Na oferty potencjalnych wykonawców czekamy do 26 lipca. O wyborze zwycięzcy/zwycięzców zdecydują dwa czynniki: cena oraz okres gwarancji i rękojmi. Zapraszamy firmy do udziału w tym postępowaniu LINK

- To pierwszy tegoroczny przetarg na budowę tzw. nakładek asfaltowych. W tym roku zamierzamy ogłosić następne postępowania na kolejne ulice – informuje Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Tego typu inwestycje możemy realizować, jeśli miasto jest jedynym właścicielem gruntu pod drogę. Jeśli samorząd nie ma pełnej własności, najczęściej musi występować o uzyskania Zezwolenia na Realizację Inwestycji (ZRID), co jest niestety czasochłonną procedurą. W taki sposób zrealizujemy budowę ulicy Kościelnej, na którą przetarg ogłosimy w te wakacje.

W budowie (także dzięki ZRID) jest również ciąg ulic Jowisza-Marsa-Saturna. Trwają także przygotowania do ogłoszenia modernizacji ulic: Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowej, Granicznej, Lisa-Kuli i Mickiewicza w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Projektowana jest również przebudowa Alei Piłsudskiego.

TM
11 lipca 2021, godz. 23:08
#Inwestycje #Miasto #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry