bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wystrzałowo i kolorowo na koniec wakacji

Holi Święto Kolorów w Markach

W sobotę, 28 sierpnia, przedostatni dzień akcji „Marki Włącz się na wakacje”. Tego dnia mamy dla Was coś niezwykłego i… kolorowego. W parku miejskim (przy fabryce Briggsów) możemy wziąć udział w jednym z najmodniejszych wydarzeń ostatnich lat – Holi Święcie Kolorów.

Zresztą tak naprawdę ta zabawa ma dużo głębsze korzenie. Któż z nas w szczenięcych latach (zwłaszcza gdy mama nie patrzyła) nie lubił się obsypywać mąką? Możemy do nich wrócić. I zrobić to samo – tyle, że za sprawą kolorowego i bezpiecznego proszku, wyprodukowanego na bazie mąki, talku i naturalnych barwników spożywczych. I to na większą skalę niż przy domowej stolnicy.

„Przygotowaliśmy dla Was aż 9 kolorów proszków! Nasi DJe zagrają tak, abyście nawet na moment nie przestali się bawić” – czytamy na FB.

Zabawa będzie trwać od 14.00 do 18.00. Wstęp jest oczywiście wolny. Kolorowe proszki będą wystrzeliwane co pół godziny: od 14.30 do 17.30.

„Nasze proszki posiadają certyfikaty świadczące o przebadaniu ich pod kątem norm unijnych. Są nietoksyczne i przyjazne dla skóry, niewybuchowe/niepalne oraz biodegradowalne” – czytamy na stronie holiswietokolorow.pl

Mogą się przy nich bawić i dzieci, i dorośli. Doskonale widać to było w ubiegły weekend w sąsiedniej Zielonce, gdzie odbywało się Holi Święto Kolorów.

Oczywiście z tyłu głowy każdej mamy pozostanie żelazne pytanie: czy to się da doprać?

„Kolory są łatwo wypłukiwane z odzieży. Tylko przed praniem trzeba dobrze strzepać proszek z ubrań. Są także tkaniny na których kolorowe resztki proszku mogą pozostać (szczególnie te z gorszej jakości tkanin), dlatego zalecamy ubrać się na imprezę w ciuchy, na których nam już tak bardzo nie zależy” – czytamy na stronie organizatora eventu.

TM
24 sierpnia 2021, godz. 10:59
#Miasto

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry