bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Marsa Jowisza Saturna w obiektywie

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z prac inwestycyjnych

Jedną z największych tegorocznych inwestycji jest budowa ciągu ulic Jowisza-Marsa-Saturna. Jest to łącznik między Pustelnikiem i Zieleńcem. Jego trasa prowadzi od ul. Wspólnej wzdłuż Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego do ulicy Stawowej. Droga miała charakter gruntowy, ale to już niedługo się zmieni. Zadaniem wykonawcy jest nie tylko ułożenie nawierzchni asfaltowej, ale również budowa kanalizacji deszczowej, drogi rowerowej oraz chodnika. Prace wykonuje zwycięzca przetargu – firma Strabag. Stan zaawansowania robót wynosi obecnie 54 proc. (stan na 20 sierpnia 2021 r.).

Warto podkreślić, że udało nam się uzyskać zewnętrzne dofinansowania tej inwestycji. Dwojako pomaga nam Unia Europejska, wykładając pieniądze na budowę dróg rowerowych (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne w ramach Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego), a także zagospodarowanie wód opadowych (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko). Nasze miasto uzyskało też dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (2 mln zł).

To znakomicie ułatwia realizację tej inwestycji – podkreśla Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Zgodnie z harmonogramem, prace przy budowie ciągu Jowisza-Marsa-Saturna w pełni zostaną zakończone (łącznie z końcowymi odbiorami) w styczniu przyszłego roku. Wykonawca zapewnia, że nawierzchnia asfaltowa pojawi się już jesienią tego roku.

We wrześniu ruszą inne inwestycje drogowe. W tym terminie planowany jest początek układania tzw. nakładek asfaltowych. Pierwszy przetarg jest już rozstrzygnięty (LINK), w drugim trwa sprawdzanie ofert (LINK). W ubiegłym tygodniu otworzyliśmy także oferty na budowę ulicy Kościelnej (LINK).

 

TM
30 sierpnia 2021, godz. 14:00
#Miasto #Inwestycje #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 15
fot. 17

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry