bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Jubileuszowe Narodowe Czytanie

Pochylmy się wspólnie nad kartami dramatu Gabrieli Zapolskiej

4 września (sobota) włączamy się do jubileuszowej X edycji Narodowego Czytania. Zapraszamy chętnych mieszkańców do parku Braci Briggsów na wspólne czytanie fragmentów utworu „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Zaczynamy o godz. 14.00. Gośćmi specjalnymi w godz. 15:00 – 16:00 będą Państwo Kudlak w strojach z epoki. Zachęcamy do udziału w akcji oraz wspólnych zdjęć z naszymi gośćmi Do zobaczenia w sobotę!

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 r. Została zainicjowana wspólnym czytaniem „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

Prezydent Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji tak napisał o tegorocznej lekturze:

„To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji”.

Biblioteka Publiczna
3 września 2021, godz. 08:26
#Miasto #Biblioteka Publiczna #Kultura

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry