bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Niezwykłe spotkanie po latach

40 lat temu skończyli szkołę podstawową. Po czterech dekadach znów się zobaczyli. W Markach...

W pierwszą sobotę października doszło w naszym mieście do bardzo nietypowego wydarzenia. W murach Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Szkolnej spotkali się jej absolwenci. Uwaga! Ponad 40 lat (słownie czterdzieści) po opuszczeniu murów „Dwójki”. Zaczynali edukację w 1973 r., by ukończyć ósmą klasę w 1981 r. Mowa o 8A i 8B. W sumie tego dnia spotkało się około 50 osób: absolwentów, kadry nauczycielskiej, obecnych władz szkoły. Niezwykłych gości odwiedził również burmistrz Jacek Orych.

- Powrót do szkoły to powrót o najpiękniejszych lat życia. To okazja do ponownego spotkania, to czas niezwykłych wzruszeń. Dzisiejszy dzień przypomina, że w szkole najważniejszy jest uczeń, ale dumą – absolwent. Dziękuję Państwu, że to z Waszej inicjatywy udało się zorganizować tę szczególną uroczystość – mówiła Ewa Michalak, dyrektor szkoły.

A było jak za dawnych lat. No bo spotkanie po latach bez sprawdzenia listy obecności z dziennika nie miałoby tego smaku. Były też rozmowy, wspomnienia, poczęstunek oraz zwiedzanie szkoły. Jej absolwenci nie mogli uwierzyć, jak bardzo placówka się zmieniła (czytaj powiększyła) w ostatnich latach. Nowe skrzydło, nowa stołówka, niesamowita biblioteka – o starej szkole mogą jeszcze tylko mówić zdjęcia. No i oczywiście pamięć, ale w tej zostaną przede wszystkim wspomnienia o tych, których już nie ma…

- Ze szczególnym wzruszeniem myśleliśmy o tych absolwentach, pedagogach i pracownikach szkoły, którzy niestety już odeszli, a pozostawili po sobie niezatarty ślad istnienia – dodaje Ewa Mchalak.

Uczestnicy spotkania uczcili ich pamięć symboliczną minutą ciszy.

A potem pozostało jeszcze wpisać się do pamiątkowej księgi:

„Kochani! Cudownie Was było zobaczyć. Zdrowia, szczęścia, radości i samych radosnych dni Wam życzę. Do zobaczenia next-time” – napisała jedna z uczestniczek.

Czyli już za rok?

SP2
8 października 2021, godz. 15:03
#Miasto #Edukacja #Szkoła Podstawowa Nr 2

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry