bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

"Zdrowo jem, więcej wiem"

Fundacja BOŚ zaprasza dzieci i nauczycieli do prozdrowotnego projektu

Od ponad 10 lat Fundacja BOŚ chce troszczyć się o zdrowie najmłodszych obywateli naszego kraju. Są powody do niepokoju. Jak informuje organizacja, co piąte dziecko w Polsce cierpi na nadwagę, otyłość lub niedowagę.

W odpowiedzi na tak niepokojące dane postawiliśmy na rozwiązania długofalowe i stworzyliśmy ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”. Kierujemy go do uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych. To właśnie w tym wieku zaczynają się wyrabiać nawyki żywieniowe. Warto, żeby te nawyki od razu były prawidłowe i pozwalały cieszyć się zdrowym i długim życiem. Zdajemy sobie sprawę, że edukacją należy objąć również osoby dorosłe, z których dzieci czerpią przykład. Nasze działania kierujemy równolegle do nauczycieli oraz rodziców – czytamy na stronie fundacji

Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”, objęty honorowym patronatem małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy, łączy przyjemne z pożytecznym.

Dzieci z zerówek (szkolnych i przedszkolnych) oraz klas 1-3 szkół podstawowych w nieszablonowy sposób zdobywają wiedzę na temat zdrowego stylu życia, a w szczególności o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej – informuje fundacja.

Więcej o projekcie w LINKU

TM
12 października 2021, godz. 11:43
#Edukacja

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry