bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Przegląd najbliższych wydarzeń

Spektakl, koncert, uroczystość patriotyczna i rozgrywki sportowe - to nas czeka od piątku do poniedziałku.

  • Zaczynamy od wydarzenia teatralnego. Dzisiaj (15 X) na deskach sceny MCER Balladyna, czyli spektakl według dramatu Juliusza Słowackiego. Na widzów czeka wiele zaskakujących zwrotów akcji, które wynikają nie tylko z oryginalnego tekstu. Początek o godz. 19.00. W roli tytułowej wystąpi Agnieszka Lużyńska, towarzyszą jej m.in. Maria Borysewicz, Agnieszka Jelonkiewicz, Joanna Wieczorek, Adam Tkaczyk, Paweł Pniewski. Bilety zostały wyprzedane, ale być może w kasach MCER mogą pojawić się zwroty.
  • W sobotę spotkajmy się na Skwerze Pamięci Narodowej przy Pomniku 10 Powieszonych. Tego dnia będzie wspominać ofiary niemieckiej zbrodni z 1942 r. Przy torach mareckiej kolejki stracono 10 niewinnych ludzi w odwecie za akcję naszej armii podziemnej. Początek uroczystości o godz. 12.00.
  • Dwie godziny później na boisko przy Wspólnej 12 wbiegną piłkarze Marcovii i Stoczniowca Płock. W ubiegłym tygodniu nasi futboliści przerwali fatalną passę porażek i przywieźli z meczu z Unią Warszawa 3 pkt. Liczymy, że w sobotę będzie podobnie. Zapraszamy kibiców, wstęp wolny.
  • Przez siedem dni w tygodniu działa pływalnia Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. Do dyspozycji użytkowników basen pływacki, rekreacyjny, a także sauny. Zapraszamy od godz. 6.00 do godz. 22. Dla posiadaczy Mareckiej Karty Mieszkańca – zniżki przy zakupie biletów.
  • Wykraczamy poza ramy weekendu. W poniedziałek o godz. 20.00 wyjątkowy koncert muzyki klasycznej na scenie MCER zatytułowany „Chopin i Korngold”. Wystąpią czołowi muzycy młodego pokolenia z Polski i a także gość specjalny – Zixi Chen, uczestnik Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego 2021. Początek o godz. 20.00.

WPZ
15 października 2021, godz. 08:30
#Miasto #Sport #Kultura

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry