UKS SALTO wrócił z medalami ...

...z Mistrzostw Warszawy Młodzików w Akrobatyce Sportowej!

W drugą sobotę października zawodniczki UKS SALTO Marki startowały w Mistrzostwach Warszawy Młodzików w Akrobatyce Sportowej. Nasz klub reprezentowały 4 zespoły. Bardzo dobry start zaliczyły wszystkie zespoły, gdyż każdy wrócił z zawodów z medalem.

Złote medale zdobyli:

• Asia i Łukasz w dwójkach mieszanych w klasie młodzieżowej
  • Maja, Majson i Sandra w trójkach żeńskich w klasie III

Srebrny medal zdobyły:

• Maja i Sandra w dwójkach żeńskich w klasie III

Brązowe medale zdobyły:

• Wiktoria i Zosia w dwójkach żeńskich w klasie III.

Dwa tygodnie później odbył się ogólnopolski turniej w akrobatyce sportowej. Tym razem zawodniczki rywalizowały w Wałbrzychu. Najwyższą lokatę zajęła dwójka Karoliny i Tosi, które w grupie wiekowej 11-16 lat zajęły bardzo wysoką 5 lokatę. W sportowej klasie III nasze zawodniczki wystartowały w konkurencjach dwójek i trójek mając za rywalki ponad 40 innych zespołów z całej Polski. Po udanych startach zabrakło bardzo niewiele by znaleźć się w finałowej 12. W swoich konkurencjach zajęły 15 (Maja, Majson i Sandra), 16 (dwójka kobiet Wiktoria i Zosia), i 20 (Maja i Sandra) miejsce. W wyższej sportowej klasie II nasze zespoły zbierały doświadczenie i przełamując tremę przed pierwszym startem w tak trudnej klasie (Patrycja i Weronika oraz Gabrysia, Helena Klaudia) zaprezentowały się bardzo dobrze.

Wszystkim zawodniczkom składamy ogromne gratulacje. Powodzenia w następnych startach.