bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Epitafium dla Szczepana Szczykno

Zapraszamy na wystawę fotografii z przedstawień wspaniałego reżysera, współpracownika MOK, zmarłego w grudniu ubiegłego roku.

Szczepan Szczykno zrealizował w Markach piękny spektakl „Album snów - podróże do Polski” na podstawie poezji Czesława Miłosza z muzyką Dawida Ludkiewicza z udziałem Agnieszki Lużyńskiej, Joasi Wieczorek, Pauliny Borzeckiej i Jerzego Łazewskiego. Współtworzył Muzeum Historii Marek podczas Nocy Muzeów w 2018 roku. Mareckiej publiczności zaprezentował kilka spektakli Studia im. Ireny Solskiej i Teatru Falenica (których był twórcą) np. „Szycie nie jest romansem” na podstawie „Teatrzyku Zielonej Gęsi” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, „Wędrówka do krainy czarów z Alicją”, „Narkotyczne piosenki z Witkacym w tle”, „Gołębiarka”.

Wystawa obejmuje 40 pięknych fotografii, które wykonała grupa FOTOFALENICA pod  kierunkiem  Marzenny Szymańskiej, absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Kolekcję uzupełniają fotografie ze spektakli realizowanych w Markach.

Wystawę można oglądać od najbliższej soboty do końca listopada.

MOK im. Tadeusz Lużyńskiego
5 listopada 2021, godz. 06:46
#Kultura #Marecki Ośrodek Kultury

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry