bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Tymczasowe przejście do MCER do 26 listopada

Budowa ulic Jowisza-Marsa-Saturna bliska zakończenia.

Tymczasowe przejście do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego od ulicy Stawowej pozostanie czynne do piątku, 26 listopada, włącznie. Wykonawca robót przy Marsa, Jowisza i Saturna rozpoczął wdrażanie stałej organizacji ruchu: wymalowano pasy, stawiane są znaki drogowe. Ciągi piesze i rowerowe są już w pełni drożne, kolejnym etapem będzie przekierowanie ruchu samochodowego na nowo wybudowany odcinek drogi. Przypominamy, że jest to ulica w pełnym standardzie – nie tylko z nową nawierzchnią, ale również chodnikami, oświetleniem (w tej dziedzinie do wykonania tylko został odcinek przy Konnych) i drogą rowerową. Ale do momentu definitywnego zakończenia prac tymczasowe przejście dla pieszych przy Stawowej (żółte pasy) i ścieżka przy Konnych pozostaną. Natomiast od 27 listopada zapraszamy do korzystania wyłącznie z nowego ciągu komunikacyjnego (chodnik i droga rowerowa) wzdłuż ulic Marsa i Saturna.

Nigdy tego nie ukrywaliśmy, że przejście na Stawowej i ścieżka wzdłuż Konnych to tymczasowe rozwiązanie. Zrobiliśmy je dlatego, bo wielu rodziców przeprowadzało lub puszczało bez opieki swoje dzieci na skróty – przez teren budowy, gdzie pracował ciężki sprzęt. Utrudnienia zniknęły, nie ma więc już konieczności utrzymywania tego – podkreślamy – tymczasowego przejścia przy Stawowej.

Dlaczego było ono tymczasowe i zostanie zdemontowane? Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Furtka prowadzi na teren, gdzie znajdują się plac zabaw i boiska, z których w czasie zajęć lekcyjnych powinni korzystać wyłącznie uczniowie, a wstęp na teren, gdzie przebywają uczniowie w czasie lekcji powinien być ograniczony i dozorowany. Z tego też powodu na czas zajęć lekcyjnych zamykane będzie przejście pod łącznikiem między budynkiem SP4 a częścią sportowo-rekreacyjną. Ponadto ogrodzona ścieżka ograniczała możliwość korzystania ze zbiorników wodnych znajdujących się na tym terenie przez wędkarzy. Poza tym ogrodzenie było notorycznie niszczone, a droga zaśmiecana, mimo że w jej pobliżu znajdowały się 3 kosze na odpady.

Rozpoczynamy natomiast prace nad koncepcją zagospodarowania całego terenu – od Orlika do zbiornika Konne. Rzecz jasna – musi on pełnić cele rekreacyjne. Zrobimy to wspólnie z mieszkańcami. Chcemy przeprowadzić konsultacje społeczne na ten temat i wspólnie wybrać do realizacji optymalną koncepcję, która spełni oczekiwania mieszkańców.

TM/PP
18 listopada 2021, godz. 15:56
#Miasto #Inwestycje

zdjecie
fot. 1
fot. 2

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry