bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kierowco, noga z gazu

Ruszył odcinkowy pomiar prędkości na S8

Generalny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) informuje, że „na mapie fotoradarowej Mazowsza pojawiły się nowe miejsca objęte automatyczną kontrolą prędkości”. Chodzi o dwa odcinki na warszawskiej trasie S8.

„Dziś w południe (23 listopada) po zakończonych testach, ruszyły kontrole na trasie S8 z wykorzystaniem odcinkowych pomiarów prędkości. Kontrole prowadzone są pomiędzy ul. Łabiszyńską w Warszawie a ul. Szpitalną w Markach oraz między węzłem Warszawa Zachód a miejscowością Blizne Łaszczyńskiego. Pomiary są prowadzone w obu kierunkach na wszystkich nitkach głównego ciągu trasy S8. Na kontrolowanych odcinkach, pojazdy osobowe mogą poruszać się z prędkością do 120 km/h, a ciężarowe z prędkością do 80 km/h” – informuje GITD.

W informacji Inspekcji czytamy, że w zainstalowano 14 kamer, które kontrolują łącznie 14 km trasy S8.

„Na podstawie czasu wjazdu i wyjazdu pojazdu z kontrolowanego odcinka drogi system automatycznie określi jego średnią prędkość. Funkcjonalność systemu umożliwi przyporządkowanie do pojazdu, którym przekroczono prędkość, szeregu danych, w tym m.in.: miejsca, daty i czasu pomiaru, długości odcinka pomiarowego, maksymalnej dozwolonej prędkości. Zastosowane rozwiązania techniczne umożliwią rejestrację wysokiej jakości zdjęcia także w porze nocnej. Zarejestrowane zdjęcia będą przesyłane online do systemu centralnego CANARD” – informuje GITD.

TM
23 listopada 2021, godz. 14:48

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry