facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Marecka Liga Futsalu - relacja

opubl.:3 kwietnia 2013, godz. 15:20
tagi:sport rekreacja

Zakończyła się III edycja rozgrywek piłkarskich Marecka Liga Futsalu

Za nami już trzecia edycja Mareckiej Ligi Futsalu. Tegoroczne rozgrywki można śmiało zaliczyć do jak najbardziej udanych. Wpływ na taką ocenę miał przede wszystkim poziom sportowy reprezentowany przez uczestniczące drużyny, który z roku na rok jest co raz wyższy.

Dochodzą do nas słuchy, że za rok chętnych do gry będzie zdecydowanie więcej. Dla nas osobiście jest to największa nobilitacja, dzięki czemu jesteśmy jeszcze bardziej zmobilizowani aby dalej działać w tym kierunku. Mamy też nadzieję, że wszyscy uczestnicy są zadowoleni z dotychczasowej współpracy. Jednocześnie zrobimy wszystko, aby w kolejnej edycji jeszcze bardziej uatrakcyjnić Marecką Ligę Futsalu. Chęci i zapału nam nie brakuje. Liczymy, że nie zabraknie nam przede wszystkim możliwości. Po cichu mamy także nadzieję, że za rok powiększy się grono osób wspierających mareckie rozgrywki.
W kilku słowach chcielibyśmy na koniec podsumować MLF 2013.
Nowym mistrzem Mareckiej Ligi Futsalu został In Plus.  
Drugie miejsce zajęła drużyna Sebastiana Puławskiego, Estudiantes. Był to debiut tego zespołu w mareckiej lidze.  
Trzecią lokatę zajął zeszłoroczny mistrz, Niespodzianka.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary a te z miejsc 1-3 dodatkowo medale.
Jak już wcześniej wspomnieliśmy poziom w tegorocznej edycji był znacznie wyższy niż w poprzednich. Wpływ na to miało pojawienie się wielu bardzo dobrych zawodników. Po raz pierwszy w MLF wzięli udział bowiem m.in. Damian Pacuszka, Łukasz Bestry, Michał Madej, Bartłomiej Wilczyński, Adrian Basiuk i Rafał Barzyc. Dołączyli oni tym samym do m.in. do Michała Trzaskomy, Łukasza Zalewskiego, Daniela Bogusza, Patryka Ratke i Przemysława Styczyńskiego, którzy wiedli prym w poprzednich latach. Dołączenie tak znanych zawodników podniosło zarówno poziom ligi, jak i jej rangę. Jeżeli tendencja zostanie podtrzymana to IV edycja również zapowiada się bardzo emocjonująco.
Królem strzelców został Michał Madej z In Plusu, który zdobył aż 75 bramek. Napastnik mistrza MLF został także wybrany najlepszym zawodnikiem ligi. Statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała zaś do Łukasza Bestrego z Niespodzianki. Odkryciem MLF 2013 został rodowity markowianin, Rafał Barzyc. w tym roku przyznaliśmy także nagrodę specjalną, która ufundowała firma Office Planners. Otrzymał ją Grzegorz Grabowski z Fomaru. Ponadto z każdej drużyny wyróżniliśmy po jednym zawodniku, który otrzymał nagrodę „fair play”. Zawodnicy wyróżnieni nagrodami „fair play”: - Grzegorz Wojda (Lisek) - Maciej Wojciechowski (TB) - Adrian Szubierajski (Amators) - Adrian Basiuk (R.K.S Huwdu) - Kuba Maliński (Galacticos) - Artur Tatuń (TITANS) - Robert Waśniewski (Fomar) - Michał Trzaskoma (Niespodzianka) - Sebastian Puławski (Estudiantes) - Bartłomiej Wilczyński (In Plus) Na koniec chcielibyśmy podziękować także wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w Mareckiej Lidze Futsalu 2013.
Do zobaczenia w następnej edycji MLF. Ze sportowym pozdrowieniem:   Marcin Boczoń Mateusz Grochowski Mikołaj Szczepanowski.

Impreza została dofinansowana z budżetu Miasta Marki.

Mateusz Grochowski

A.Torsz /Wydział Spraw Społecznych/

  • fot. 0
  • fot. 1
  • fot. 2
  • fot. 3
  • fot. 4
  • fot. 5

 

generowano: 0.0139s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa