facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Dwudniowe zmagania pełne emocji

opubl.:14 lutego 2017, godz. 20:20
tagi:sport rekreacja, multimedia, nagrania video, patronat honorowy Burmistrza Miasta Marki

Zgoda FC, Florian i Niespodzianka - oto drużyny, które stanęły na podium piłkarskich rozgrywek.

Do końca drugiego półfinału III Noworocznego Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Marki brakowało niecałej minuty. Niespodzianka prowadziła 1:0 i liczyła na dowiezienie tego wyniku. Szturm Zgody FC przyniósł efekt w końcowych sekundach. Potężna bomba zza pola karnego, piłka odbija się od poprzeczki i trafia do bramki. A więc karne. W nich, po czterech seriach, lepsza okazuje się Zgoda FC. I to ona odniesie końcowy sukces w finale, pokonując w decydującym meczu Floriana 3:1. Trzecie miejsce w rozgrywkach, na pocieszenie, zajęła Niespodzianka, która w małym finale pokonała Weteranów 1:0.

Ten dwudniowy turniej był pełen emocji. Zapisało się do niego trzydzieści drużyn, przez halę przy Dużej 3 przewinęło się kilkuset zawodników, którzy na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 4 rywalizowali z ogromnym zaangażowaniem – najpierw w grupach, potem w systemie pucharowym. Aby dotrzeć do finału, drużyny musiały rozegrać po 10 spotkań! W niedzielny wieczór (rozgrywki zakończyły się przed 21.00) nagrody wręczył burmistrz Jacek Orych, który pogratulował zawodnikom, organizatorom i kibicom.

A już za niecały miesiąc (4 marca) odbędzie się kolejny turniej przy Dużej 3 – tym razem dla najmłodszych piłkarzy 2009 r. Zapraszamy!