facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Program "Mazowsze lokalnie" zaprasza

opubl.:14 marca 2017, godz. 08:51
tagi:organizacje pozarządowe

Jeżeli działasz lokalnie, weź udział w konkursie i zdobądź mikrodotację!

FIO Mazowsze Lokalnie jest programem wsparcia dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających na terenie Mazowsza.

Program powstał z inicjatywy trzech organizacji pozarządowych: Fundacji Fundusz Współpracy, Stowarzyszenia Europa i My oraz Stowarzyszenia Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS.

Celem Programu jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, szczególnie w małych społecznościach lokalnych, ale też małych wspólnot w dużych miastach, które mają ograniczony dostęp do zasobów materialnych, wiedzy czy innowacji. Wspieramy zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

Program realizujemy w ramach rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, finansowanego z krajowych środków publicznych pochodzących z budżetu państwa.

Działamy w obszarach:

1) zwiększenia roli inicjatyw oddolnych;

2) animacji działań samopomocowych,

3) wspierania młodych organizacji pozarządowych.

 Środki przeznaczone na mikrodotacje w 2017 r. wynoszą 676.400 PLN. Przekażemy je w postaci mikrodotacji w wysokości od 1,5 tys. do 5 tys. złotych dla organizacji i grup wyłonionych w trybie otwartego konkursu.

Więcej informacji na: mazowszelokalnie.pl 

WPK

  • fot. 0
  • fot. 1

 

generowano: 0.0139s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa