facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Cztery oferty w drogowym przetargu

opubl.:15 marca 2017, godz. 13:19
tagi:Urząd Miasta, inwestycje, drogi

O budowę ulic Zygmuntowskiej i Zagłoby ubiegają się: Planeta, Strabag, STD Nasiłowski oraz Pribex.

W grudniu do ratusza dotarły znakomite informacje. Budowa ulic Zygmuntowskiej i Zagłoby, które łączą ulicę Kościuszki z Drogą Krajową nr 8, została dofinansowana z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Od wojewody miasto otrzyma na realizację tej inwestycji 3 mln zł. Kwotę 2 mln zł przekaże również powiat wołomiński.

W lutym miasto ogłosiło przetarg, a dzisiaj (15 marca) otworzyliśmy oferty złożone przez wykonawców. Miasto zamierza przeznaczyć na realizację tej inwestycji ponad 10 mln zł. O wyborze jej wykonawcy zdecydują dwa kryteria: cena oraz okres gwarancji i rękojmi. Propozycje wykonawców (STD Nasiłowski, Pribex, Strabag, Planeta) zamykają się w przedziale 8,49 – 12,27 mln zł. Każdy z nich zadeklarował 84-miesięczny okres gwarancji rękojmi (szczegóły TUTAJ ). Ruszyła procedura sprawdzania ofert.

Ulice Zygmuntowska i Zagłoby otrzymają nie tylko nową nawierzchnię asfaltową. Powstanie tam również sieć kanalizacji deszczowej, do której będzie można podłączać kolejne ulice. Zostanie wybudowana także ścieżka dla rowerów oraz chodnik. Prace mają się zakończyć najpóźniej w październiku tego roku.

W przygotowaniu jest kolejne drogowe postępowanie przetargowe z tego rejonu miasta. Z pomocą starostwa wołomińskiego oraz UE przygotowujemy się do modernizacji ulic. Kościuszki i Sosnowej (Więcej TUTAJ).

 http://www.marki.pl/www/pliki/zygmuntowska.jpg

TM

  • fot. 0

 

generowano: 0.0135s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa