facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Marcovia zaczyna rundę rewanżową

opubl.:17 marca 2017, godz. 17:08
tagi:Burmistrz, inwestycje, sport rekreacja

Klub mierzy w awans do IV ligi. Dla zawodników będą stypendia, poprawi się też infrastruktura na stadionie.

Przed pierwszym meczem Marcovii w rundzie rewanżowej doszło do spotkania władz spółki Mareckie Inwestycje Miejskie (MIM), klubu oraz miasta z trenerem pierwszej drużyny Konradem Kucharczykiem. Celem spotkania było omówienie spraw organizacyjnych oraz planów związanych z rozpoczynającą się w niedzielę rundą rewanżową ligi okręgowej, której Marcovia jest liderem.

- Mierzymy w awans do IV ligi i jesteśmy na dobrej drodze, by ten cel osiągnąć. Jesteśmy przekonani, że trener Kucharczyk odpowiednio przygotował zespół do rozgrywek – mówi Paweł Pniewski, reprezentujący marecki ratusz.

Podczas spotkania zaprezentowano regulamin przyznawania stypendiów sportowych dla zawodników pierwszej drużyny, które mają być dodatkową motywacją dla zawodników walczących o zwycięstwo w lidze okręgowej. Stypendia przyznawane będą na wniosek trenera za osiągnięcia sportowe w danym miesiącu.

- Utworzony decyzją zarządu spółki fundusz stypendialny będzie składał się z dwóch części: stypendiów przyznanych przez klub na podstawie ustawy o sporcie oraz środków pozyskanych od sponsorów, z którymi mamy już umowy lub prowadzimy rozmowy – wyjaśnia Paweł Rękas, dyrektor zarządzający Akademią Piłkarską Marcovia Marki.

- Wsparcie finansowe to jedno, ale do rozwoju sportowego naszych zawodników przyczyni się z pewnością poprawa stanu infrastruktury na stadionie miejskim. Na ten cel miasto zarezerwowało środki w tegorocznym budżecie inwestycyjnym – dodaje Kamil Wieczorek, prezes MIM.

Decyzją burmistrza Jacka Orycha rozpoczęły się już prace koncepcyjne, aby stadion przy ulicy Wspólnej dostosować nie tylko do wymogów IV ligi, ale patrząc przyszłościowo także do wymogów III ligi. Na prace modernizacyjne w tym roku zagwarantowano 800 tys. złotych. Rundę rewanżową zawodnicy Marcovii rozpoczną w najbliższą niedzielę od wyjazdowego spotkania z Promnikiem Łaskarzew. Przed meczem zawodnicy Konrada Kucharczyka zajmują pozycję lidera w lidze okręgowej.

WPK

  • fot. 0
  • fot. 1

 

generowano: 0.0146s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa