facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Marecki bieg z psem

opubl.:20 kwietnia 2017, godz. 17:58
tagi:organizacje pozarządowe

Takiego wydarzenia w naszym mieście nie było. Zapraszamy 22 kwietnia do truchtu z czworonożnym przyjacielem.

Jest okazja, by zrzucić zbędne kilogramy po świętach. Wszystko za sprawą fundacji „Bezdomiaki”, która organizuje „Marecki Bieg z Psem”. To wydarzenie zaplanowano na 22 kwietnia. Głównym (choć niejedynym) punktem programu jest 2-kilometrowa przebieżka z czworonożnym przyjacielem.

„Przewidujemy liczbę startujących na poziomie 100 uczestników wraz z psami (swoimi lub podopiecznymi z naszej Fundacji Bezdomniaki). Nad organizacją biegu i jego pełną obsługą czuwają nasi partnerzy Markowi Biegacze za co im bardzo serdecznie dziękujemy” – czytamy na stronie organizatora.

Zgłoszenia są przyjmowane są przez formularz zamieszczony na stronie wydarzenia „Marecki Bieg z Psem Fundacji Bezdomniaki” na Facebooku oraz pod adresem mailowym:
mareckibiegzpsem@gmail.com

Bezdomniaki podkreślają, że impreza jest dedykowana przede wszystkim mieszkańcom naszego miasta.

„Wydarzenie ma na celu zachęcenie mieszkańców do aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu wraz ze swoim czworonogiem, ale również cel imprezy jest edukacyjny. Podczas wydarzenia będą realizowane bloki tematyczne - edukacyjne dotyczące uświadomienia mieszkańcom miasta problemu bezdomności zwierząt oraz sposobów jej zapobiegania, a także profesjonalnego szkolenia psów, sposobów aktywnego spędzania czasu z psem oraz porady specjalistów z zakresu opieki i pielęgnacji zwierząt domowych, a także udzielania im pierwszej pomocy – czytamy na stronie fundacji.

Biuro zawodów będzie czynne od godz. 10.00 przy ul. Grunwaldzkiej u zbiegu z ul. Sienkiewicza. Start biegu przewidziano na godz. 12.00.

W trakcie imprezy przewidujemy różne atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Na wypożyczonej scenie z Urzędu Miasta Marki będą odbywały się występy wokalistów, ale także pokazy tańca, pokazy psiej mody (ubranka dla psów) oraz bloki edukacyjne związane z ochroną zwierząt i przepisami prawnymi z tym związanymi oraz sposobami udzielania pierwszej pomocy zwierzętom domowym. Poza pokazami na scenie, gdzie planujemy występy od godziny 11.00 do godziny 16.00, planujemy również atrakcje dla dzieci, takie jak dmuchańce (dmuchane zabawki), animacje dla najmłodszych, pokazy sztuki cyrkowej, kącik malucha i wiele innych” – informują „Bezdomiaki”.

Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu miasta.

TM

  • fot. 0

 

generowano: 0.0138s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa