facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Niedługo zacznie się remont Fabrycznej 3

opubl.:19 kwietnia 2017, godz. 13:56
tagi:inwestycje, organizacje pozarządowe, Zakład Usług Komunalnych w Markach

W sercu Marek powstanie miejsce spotkań dla mieszkańców i organizacji pozarządowych. Prace wykona firma getraco Piotr Długoborski.

Niezagospodarowany parter budynku przy Fabrycznej 3 zmieni się wkrótce nie do poznania. W miejscu, w którym niegdyś sprzedawano kebab i meble, będzie można obejrzeć film, zorganizować warsztaty kulinarne i zajęcia sportowe dla seniorów. W środę w mareckim ratuszu podpisano umowę na remont zaniedbanych pomieszczeń. Przetarg wygrała firma getraco Piotr Długoborski, która zrealizuje roboty za 327,9 tys. zł brutto.

- Wiele osób powtarza, że w Markach nie ma miejsc, gdzie można się spotkać. Fabryczna 3 wypełni tę lukę. Jestem pewien, że po remoncie oraz zakupie niezbędnego wyposażenia to miejsce będzie tętnić życiem - podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

W odnowionym obiekcie – dzięki przesuwanym ścianom – będzie można zaaranżować nawet cztery sale. Główną atrakcją będzie sala multimedialna, w której będzie można uruchomić kino studyjne. Przygotowane zostanie także miejsce pod coraz popularniejsze warsztaty kulinarne.

- Spotykać się tu też będą mogły organizacje pozarządowe – podkreśla Marcin Dąbrowski z Zakładu Usług Komunalnych.


TM

  • fot. 0
  • fot. 1

 

generowano: 0.0140s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa