facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Recital Romana Ziemlańskiego

opubl.:19 kwietnia 2017, godz. 16:11
tagi:kultura, Marecki Ośrodek Kultury

Jeden z "Wielkiej Trójki" znakomitych polskich gitarzystów wystąpi w MOK.

Zapraszamy 27 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 na recital Romana Ziemlańskiego pt. „Kolekcjoner wspomnień – w hołdzie Bułatowi Okudżawie”.

Roman Ziemlański to wirtuoz gitary, balladzista, kompozytor, aranżer, mistrz akompaniamentu, twórca własnego rozpoznawalnego stylu opartego na klasyce  gitarowej i flamenco. Jeden z „Wielkiej Trójki” znakomitych polskich gitarzystów (Henryk Alber, Janusz Strobel, Roman Ziemlański), którzy bogatą działalnością koncertową sprawili, że gitara klasyczna znalazła zasłużone miejsce na rodzimej scenie teatralnej  i estradowej.

Artysta przygotował 2 recitale i 6 spektakli muzyczno-słownych, do których w większości napisał muzykę i podczas których towarzyszy artystom z gitarą.

Roman Ziemlański jest twórcą m.in. muzyki do słynnej już dzisiaj „Mszy Wędrującego” według Edwarda Stachury, wykonywanej przez Annę Chodakowską-ostatnio w warszawskim Teatrze Kamienica.  Jest też autorem muzyki do „Misterium o Bogu Ukrytym” według Karola Wojtyły – Jana Pawła II, jak również muzyki teatralnej. Piosenki jego autorstwa śpiewają:  Sława Przybylska, Edyta Geppert, Anna Chodakowska, Aleksandra Jankowska, Jonasz Kofta, Waldemar Kocoń i inni.

Roman Ziemlański to Artysta o wyjątkowo dużym dorobku fonograficznym. Oprócz nagrań klasycznych, opracowuje i nagrywa wielkie przeboje muzyki lekkiej. Znana firma fonograficzna MTJ doceniła kunszt aranżacyjny i wykonawczy Romana Ziemlańskiego wydając wspaniały dwupłytowy album „Melodie wiecznie młode”.

Przez wiele lat współpracował z Teatrem „Stara Prochownia”, kabaretem „Pod Egidą”, Teatrem „Na Targówku” oraz z „Teatrem Studio”. Artysta koncertuje w kraju i zagranicą (m.in. U.S.A., Rosja, Szwecja, Niemcy, Austria, Włochy, Wielka Brytania). Jest laureatem licznych nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych.

źródło: http://romanziemlanski.pl/

Zapraszamy.

Marecki Ośrodek Kultury im.Tadeusza Lużyńskiego

  • fot. 0

 

generowano: 0.0146s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa