facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

13 medali przywiezionych z Mistrzostw Polski

opubl.:15 maja 2017, godz. 14:19
tagi:sport rekreacja

Zawodnicy UKS Struga znów pokazali się z jak najlepszej strony

W tym roku Karpacz był gospodarzem XXXV Młodzieżowych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych. Rywalizowano w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców do lat 10, 13, 16, 19 i 23 w grze klasycznej, błyskawicznej i aktywnej. W tym gronie nie mogło zabraknąć zawodników UKS Struga. Marecki klub, który obchodził niedawno 20 urodziny, reprezentowało 17 zawodników. Wśród nich znajdowali się nie tylko utytułowani warcabowi mistrzowie i mistrzynie, ale również debiutanci.

W tym roku dotychczasowe medalowe osiągnięcia mareckiego klubu zostały rozszerzone o złote medale turnieju gry klasycznej, wywalczone przez Kacpra Waś i Martę Bańkowską, srebrny medal Bogdana Bańkowskiego oraz brązowy medal debiutującej Adrianny Koszewskiej. Ponadto UKS Struga przywiózł dwa złote medale wywalczone przez Kubę Bromę i Martina Banaszka oraz srebro Marty Bańkowskiej.

„Nasi zawodnicy nie ustępowali pola przeciwnikom w grze błyskawicznej. W tej rywalizacji złote krążki trafiły do rąk Kuby Bromy i Martina Banaszka, aż trzy srebrne krążki wywalczyli Marta Bańkowska, Bogdan Bańkowski i Ludwika Moczulska oraz brązowy medal zdobyła Adrianna Koszewska” – informuje UKS Struga.

W turnieju głównym zabrakło odrobiny szczęścia Klaudii Adamczyk, Mateuszowi Muzaj, Ludwice Moczulskiej i Martinowi Banaszkowi. Wszyscy oni zajęli czwartą lokatę. Niemniej jednak w swoich kategoriach mają szanse walczyć jeszcze za rok, a ich tegoroczne wyniki dają nadzieję na przyszłe osiągniecia medalowe.

Tegoroczne medale pięknie wpisują się w historię medalistów Mistrzostw Polski warcabów 100-polowych. UKS Struga na tej liście ma stałe miejsce wywalczone przez:

 1. Martę Bańkowską  - 7 medali, w tym 6 złotych i 1 srebrny
 2. Ludwikę Moczulską – 5 medali, w tym 2 złote i 3 srebrne
 3. Bogdana Bańkowskiego – 5 medali, w tym 4 srebrne i 1 brązowy
 4. Klaudię Adamczyk – 2 medale, w tym 1 złoty i 1 brązowy
 5. Jakuba Bromę – 2 złote medale
 6. Kacpra Waś - 3 medale,  w tym 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy
 7. Martina Banaszka – 2 medale, w tym 1 złoty i 1 brązowy
 8. Antoniego Piotrowskiego – 1 medal srebrny
 9. Edytę Suchecką – medal srebrny
 10. Marcina Grzesiaka – medal srebrny
 11. Michała Janickiego – medal brązowy
 12. Pawła Sucheckiego – medal brązowy
 13. Adriannę Koszewską – medal brązowy

„Trzynaście tegorocznych medali naszego klubu wywalczonych w turnieju głównym, w grze aktywnej i grze błyskawicznej - sześć złotych, pięć srebrnych i dwa brązowe - sprawiły, że dzięki ogromnym wysiłkom zawodników, ciężkiej wieloletniej pracy naszych trenerów, wsparciu rodziców i wszystkich osób zaangażowanych w rozwój mareckich warcabów Klub UKS Struga zajął pierwsze miejsce w Polsce w medalowej klasyfikacji klubowej” – informuje marecki klub.

Udział w zawodach został dofinansowany ze środków pochodzących z budżetu Miasta Marki w ramach projektu p.t. "Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć tenisa stołowego oraz zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2017 roku”.

Agnieszka Ostrowska

 • fot. 0

 

generowano: 0.0138s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa