facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

"Komputerowy ćpun" w Markach

opubl.:16 maja 2017, godz. 15:43
tagi:Biblioteka Publiczna Miasta Marki

Biblioteka Publiczna Miasta Marki zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Piersą , dziennikarzem wyleczonym z komputerowego uzależnienia

Grom komputerowym poświęcał 10 godzin dziennie! Krzysztof Piersa, bo o nim mowa, opowie jak rozpoznać uzależnienie od komputera i jak z nim walczyć. Opisał to w książce „Komputerowy Ćpun”. Obecnie wyleczony dziennikarz, operator dronów i sportowiec dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami.

„OCD-10” – to nie jest nazwa kolejnej gry komputerowej, ale numer klasyfikacyjny na międzynarodowej liście chorób, za jaką uznano uzależnienie od grania. Może ono wywołać poważne zaburzenia psychiczne, takie jak agresja, wyobcowanie ze środowiska, depresja, a także doprowadzić do licznych dolegliwości fizycznych.”

Krzysztof Piersa nie poucza, nie straszy – chce pomóc.
 
„Sama książka jest skierowana zarówno do graczy jak i do rodziców. Tłumaczę jak rodzi się uzależnienie od gier, co je napędza i jak można je powstrzymać. Rodzicom również wyjaśniam wiele zagadnień. Mam nadzieję, że moja książka stanie się początkiem dialogu między graczami i nie-graczami” – mówił podczas spotkania na TedxKatowice Gameon.

Spotkania w Markach odbędą się 24 maja w siedzibie biblioteki przy Lisa-Kuli 3A o godz. 10.00 i 12.00.

Biblioteka Publiczna Miasta Marki

  • fot. 0

 

generowano: 0.0137s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa