facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Felek Kartofelek...

opubl.:17 maja 2017, godz. 14:28
tagi:edukacja, Biblioteka Publiczna Miasta Marki

...czyli finał XIII "Majówki z wierszem"

Tydzień bibliotek (8-15 maja) obfitował w wydarzenia! Jednym z najmilszych był XIII międzyszkolny konkurs recytatorski "Majówka z wierszem" - w tym roku pod hasłem "Bajczytanki Pani Hanki". Chodzi o wiersze Pani Hanny Niewiadomskiej - mieszkanki Legionowa, która o sobie mówi, że z wykształcenia jest poligrafem, a poetką z przypadku. Szczęśliwego - można by dodać. Pani Hanna wydaje wiersze od 2003 roku. Pisała je dla swoich synów i najpierw publikowała w prasie lokalnej. Teraz jest autorką trzech zbiorów wierszy dla najmłodszych - wierszy rytmicznych, dowcipnych, poruszających ważne tematy z przymrużeniem oka.

Hanna Niewiadomska była - ku uciesze dzieci - przewodniczącą jury tegorocznego konkursu. W skład jury weszły również - zawsze gotowa do pomocy - Agnieszka Lużyńska (przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Marki), Beata Szczypkowska (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach) i Małgorzata Rowicka (dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Marki).

W finale "Majówki z wierszem" wzięło udział 43 dzieci z klas 0-3. Laureatami zostali:

I miejsce - Piotr Zygmunt (SP nr 1)

II miejsce - Gabriela Boguszewska (SP nr 1) i Natalia Wysocka (SP nr 2)

III miejsce - Wiktor Olkowski (SP nr 3) i Aleksander Kowalski (SP nr 1)

Wyróżnienia: Nikola Kucharska (SP nr 2), Maja Jaczewska (SP nr 5), Rozalia Rewerska (SP nr 4), Igor Kotliński (SP nr 3).

Majówka z wierszem jest wspólnym przedsięwzięciem Biblioteki Publicznej Miasta Marki i Zespołu Samokształceniowego Nauczycieli Bibliotekarzy zrzeszającego bibliotekarki mareckich szkół. Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach - za rok spotkamy się w Szkole Podstawowej nr 1.

Małgorzata Rowicka

  • fot. 0

 

generowano: 0.0132s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa