facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

17 wniosków do budżetu obywatelskiego

opubl.:5 lipca 2017, godz. 14:35
tagi:Budżet Obywatelski

Najwięcej propozycji mieszkańców dotyczy kategorii "sport, rekreacja".

W piątek o północy minął termin składania propozycji do mareckiego budżetu obywatelskiego. To forma bezpośrednich konsultacji społecznych, w których mieszkańcy w głosowaniu zdecydują, jak podzielić 600 tys. zł z miejskiego budżetu. Na jeden projekt może przypaść maksymalnie 150 tys. zł. Do ratusza trafiło 17 wniosków przygotowanych przez mieszkańców (każdy poparty minimum 25 podpisami).

- Najpierw nastąpi formalna weryfikacja wniosków. Następnie trafią one do poszczególnych wydziałów mareckiego ratusza, które sprawdzą kosztorys i możliwość realizacji zaproponowanego zadania – tłumaczy Paweł Pniewski z UM Marki.

Potem wnioski zostaną przedłożone zespołowi ds. mareckiego budżetu obywatelskiego (w jego skład wchodzą przedstawiciele radnych, burmistrza, organizacji społecznych i mieszkańców), który zatwierdza je lub proponuje autorom naniesienie korekt. Na początku września jest publikowana lista zweryfikowanych pozytywnie wniosków, a następnie rusza głosowanie.

- Mogą w nim uczestniczyć zarówno osoby pełnoletnie oraz – za zgodą rodziców – te, które ukończyły 13 lat – zaznacza Paweł Pniewski.

I dodaje:

- Każdy z mieszkańców może oddać maksymalnie 3 głosy, z zastrzeżeniem, że w danej kategorii można wskazać tylko jedno zadanie. W tym roku najwięcej propozycji do budżetu obywatelskiego dotyczy kategorii: „sport, rekreacja” (7) oraz „kultura, edukacja i ekologia” (5). Trzy wnioski dotyczą kategorii „infrastruktura drogowa”, a dwa – kategorii „inne” – podaje Paweł Pniewski.

Głosowanie odbędzie się zarówno w sposób elektroniczny jak i tradycyjny. 15 września Uruchomiona zostanie zakładka do głosowania na stronie internetowa zdecyduj.marki.pl, a urny na głosy będą czekać m.in. w mareckim ratuszu i Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

TM

  • fot. 0

 

generowano: 0.0137s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa