facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Termin oddania obwodnicy

opubl.:7 sierpnia 2017, godz. 08:31
tagi:Obwodnica Marek, drogi, inwestycje

19 października 2017 r. - taki jest termin ukończenia prac według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Regularnie mieszkańcy Marek dzwonią do ratusza z pytaniem, kiedy nastąpi otwarcie obwodnicy Marek, która odblokuje nasze miasto. My też nie możemy doczekać się już tego dnia. Według komunikatu na oficjalnej stronie inwestycji - http://s8obw-marek.pl – dojdzie do tego za dwa miesiące.

„Zgodnie z Warunkami Kontraktu, w wyniku zawieszenie prac budowlanych od 23 grudnia 2016 r. do 15 marca 2017 r. termin ukończenia realizacji budowy obwodnicy Marek przesunął się na dzień 19 października” – czytamy na stronie internetowej.

Inwestorem obwodnicy jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawcami – Salini i Astaldi. Pierwsza z tych dwóch firm wykonuje odcinek od węzła przy Piłsudskiego do Kobyłki (koszt 331,6 mln zł), druga – od  Kobyłki do Radzymina (405,9 mln zł).  Dofinansowanie unijne wynosi 556,5 mln zł.

Stopień zaawansowania robót można obserwować nie tylko na żywo, ale również na stronie internetowej inwestycji. Należy wybrać zakładkę „Postęp robót”, a następnie wybrać jedno z dwóch zadań. U dołu znajduje się tabela z procentowym zaawansowaniem inwestycji.

Po oddaniu inwestycji zostanie przeprowadzony remont Alei Piłsudskiego. Miasto rozmawia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na temat kompleksowej modernizacji tej ulicy, której celem jest przywrócenie jej miejskiego charakteru. Zakładamy m.in. otwarcie zamkniętych bocznych ulic, modernizację chodników, budowę ścieżek rowerowych i wymianę oświetlenia.

TM

  • fot. 0

 

generowano: 0.0136s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa