facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Bałkany zdobyte!

opubl.:11 września 2017, godz. 12:00

Świetny początek sezonu judoków z UKS "SameJudo".

Od sukcesu rozpoczęli zawodnicy UKS "SameJudo" zmagania w sezonie 2017/2018. Zawodnicy udali się do dalekiej Bośni i Hercegowiny na międzynarodowy turniej judo dzieci i młodzieży.
Do zawodów zgłoszonych zostało według danych organizatora 700 zawodników z 60 klubów z ponad 14 krajów. Poziom walk był na bardzo wysokim poziomie.    

Mateusz Waćko rozpoczął rywalizację w zawodach od zwycięstwa nad reprezentantem Serbii, później odprawił z kwitkiem rywala z Macedonii, po kolejnym sześciominutowym pojedynku trafił do finału, gdzie wygrał  i ostatecznie wrócił ze złotym medalem.

Julian Brzozowski zdeklasował swoją kategorię wagową wygrywając wszystkie walki przed czasem. Kolejny złoty medal trafia do kolekcji Julka.

Bartek Dobrowolski rozpoczął zmagania od dwóch zwycięstw nad Chorwatem oraz Bośniakiem, następnie był wyraźnie lepszy od rywala w półfinale. Musiał pogodzić się z porażką w finale kończąc zmagania na drugim miejscu ze srebrem na szyi.

Kacper Pydzik, który rywalizował z rok starszymi rywalami, przeszedł jak burza przez eliminacje i po trzech wygranych walkach i jednej porażce sięgnął po brązowy medal. Brawo!

Na pochwałę zasługuję Kubuś Żurawek, który startując w kategorii plus 60 kg, po trzech wygranych walkach musiał jednak uznać wyższość zdecydowanie większego kolegi zagranicznego i zdobył zasłużony brązowy medal.

Kuba Czermanowicz po dwóch wygranych i dwóch przegranych walkach uplasował się na piątej pozycji.

Podsumowując - mocne zawody, bardzo dobre walki, sześciu zawodników - aż pięc medali oraz dziewiętnaście wygranych walk, potwierdzają bardzo dobrze wykonaną pracę.

Po zawodach dzieci zwiedzały i miały możliwość spróbowania bośniackiej kuchni, a także jak smakują bośniackie lody.

Emocji nie zabrakło także na Miedzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Józefowie 10 września 2017 roku, gdzie Kajetan Lipiński po czterech wygranych i jednej przegranej walce sięgnął w dogrywce po brąz.  Tym samym kolejny raz potwierdził przynależność do ścisłej czołówki. Jest to dobry progonostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski!

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

WPZ

  • fot. 0
  • fot. 1
  • fot. 2
  • fot. 3
  • fot. 4
  • fot. 5

 

generowano: 0.0137s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa