facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Bądź bezpieczny na rowerze

opubl.:13 września 2017, godz. 10:12
tagi:edukacja, bezpieczeństwo, Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 4, Zespół Szkół Nr 2

Wspólna akcja policji i mareckiego ratusza

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci - pewnie znacie to powiedzenie. Dobrze opisuje akcję, która została zorganizowana w poniedziałek pod dwoma mareckimi szkołami. Chodzi o dzieci, które dojeżdżają na lekcje na rowerze. Przy Szkolnej i Wczasowej mogły one spotkać policyjny patrol i Pawła Paczka, koordynatora Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego, którzy tłumaczyli, jak bezpiecznie poruszać się na dwóch kółkach i sprawdzali stan techniczny jednośladu (światła, hamulce, dzwonek).

- Ten projekt ma charakter kontrolny i profilaktyczny. Niestety, część osób nie przestrzega przepisów – mówi Paweł Paczek.

Do grzechów młodych rowerzystów należy m.in. pokonywanie przejść dla pieszych (tam, gdzie nie ma drogi rowerowej) na rowerze. Do grzechów opiekunów, wypuszczanie dzieci poniżej 10 roku życia na samodzielną jazdę do szkoły

- Część dzieci jeździ bez kasków oraz odblasków. Tłumaczymy, że są to elementy niezbędne dla ich bezpieczeństwa. Akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie i rodzice jej przyklaskiwali. Dzieciom, które nas wysłuchały, wręczaliśmy pamiątkowe smycze, odblaski i bidony – tłumaczy Paweł Paczek.

W tym miesiącu takie patrole spotkacie pod innymi mareckimi szkołami. Kiedy? Niespodzianka….

TM

  • fot. 0

 

generowano: 0.0136s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa