facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kolejne sukcesy mareckich judoków

opubl.:9 października 2017, godz. 15:52

Judocy z " SameJudo" znów na szczycie!

8 października w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ulicy Strumykowej w Warszawie odbył się XIII Ogólnopolski Turnieju Judo - Memoriał Grzegorza Malika. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 34 klubów. Poziom walk w opinii wielu trenerów był bardzo wysoki. Rekiny po raz kolejny nie zawiodły i wróciły z medalami.

5 miejsce - Pieńkosz Maks 39 kg

Udział Lila Lipińska, Bełbot Kubam, Zientak Amelia (Kontuzja)

W kategorii U13- dzieci urodzone w latach 2005-2006:

3 miejsce- Mateusz Waćko kat. 46 kg

5 miejsce - Franek Sikorski kat 55kg

Udział: Franek Lipiński 33 kg.

„Kolejny dobry występ, fajne walki, skuteczne akcje, idziemy w dobrym kierunku . Ciężka praca na obozach i treningach przynosi rezultaty -– mówił po występie Łukasz Wójcik.

W sumie judocy zdobyli 3 złote, 2 srebrne oraz 2 brązowe medale, co napawa optymizmem na przyszłość.

Z trzema złotymi medalami Klub „SameJudo” uplasował się na 2 miejscu w klasyfikacji medalowej chłopców!

Na pochwałę zasługują chłopcy z kategorii 27 kilogramów, którzy po 3 pięknych ipponach spotkali się w finale. Brawo dla Kacpra i Bartka za piękne judo! Kolejne pochwały wędrują do Marcina Gontarza, który mimo krótkiego stażu treningowego pokazuje wielkie serce do walki i kolejny raz wygrywa.

Niektóre kategorie wagowe były bardzo mocno obsadzone. Świadczy o tym występ Kuby Czarmanowicza, który mimo 3 wygranych walk uplasował się poza podium. Piękne judo pokazał Mateusz Waćko, rywalizujący z rok starszymi chłopcami wykonał kawał dobrej roboty i zgarnął brązowy medal.

Zawodnicy wracają do treningów. Za tydzień ruszają na Mistrzostwa Polski Młodzików a za dwa tygodnie wystartują na jednych z najmocniejszych zawodów judo na Bałkanach!