facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Technologie przyszłości w szkole

opubl.:12 lutego 2018, godz. 13:59
tagi:Szkoła Podstawowa Nr 2, edukacja

Wirtualna rzeczywistość umożliwi podróż po wnętrzu komórki lub odwiedziny międzynarodowej stacji kosmicznej.

Od września 2017 roku mareckie szkoły mogą korzystać z Corinth (czyli wizualnej biblioteki modeli 3D dla szkół podstawowych i średnich) i wykorzystywać technologię AR (Rozszerzonej Rzeczywistości). Technologia AR pozwala przenosić interaktywne modele 3D z Corinth w dowolną przestrzeń. Możemy prezentować, np. budowę ciała ludzkiego, roślin, zwierząt i poszczególnych komórek całej klasie, angażując do tego samych uczniów.

7 lutego nauczyciele z SP 2 i goście z innych naszych szkół oprócz doskonalenia swoich umiejętności z zakresu AR doświadczyli czegoś, co, być może, będzie przyszłością  w nauczaniu. Chodzi o technologię VR (Wirtualnej Rzeczywistości).  Producenci Corinth stworzyli nową aplikację Lifeliqe, która dzięki goglom HTC Vive lub HoloLens przenosi nas w wirtualny świat. Aplikacja zawiera kilkaset wirtualnych modeli 3D i galerii zdjęć. Teraz jesteśmy w stanie obsługiwać modele 3D i wyświetlać je za pomocą AR, ale dzięki Wirtualnej Rzeczywistości możemy być niemal uczestnikami omawianych zagadnień. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podróżować po wnętrzu komórki zwierzęcej lub przelecieć się po ISS - międzynarodowej stacji kosmicznej.

- To niezwykłe, wielozmysłowe doświadczenie, niemal całkowicie angażujące nas w doświadczanie nauki. Trudno o tym zapomnieć i przejść, ot tak sobie, do porządku dziennego. Trudno też o tym rozmawiać teoretycznie, bez przetestowania VR na samym sobie – komentuje Katarzyna Łempicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę KLIKNIJ TUTAJ

materiał przygotowany przez SP2

  • fot. 0
  • fot. 1

 

generowano: 0.0135s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa