facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Trzecie podejście do Sosnowej-Kościuszki

opubl.:9 marca 2018, godz. 12:58
tagi:Burmistrz, inwestycje, drogi, Urząd Miasta, Wodociąg Marecki sp. z o.o.

Na oferty wykonawców czekamy do 26 marca.

W piątek (9 marca) ogłosiliśmy trzeci przetarg na modernizację Sosnowej i Kościuszki. Do pierwszego nie stanęła żadna firma, do drugiego jedna – ale jej oferta (15,56 mln zł) znacznie przewyższała kwotę, jaką zamierzaliśmy przeznaczyć na to przedsięwzięcie (11,1 mln zł). Oba przetargi zostały unieważnione. Próbujemy więc po raz trzeci znaleźć wykonawcę drogi łączącej Marki z warszawską Białołęką. Zanim jednak ogłosiliśmy przetarg, zarówno miasto jak i powiat zdecydowały się zwiększyć pulę pieniędzy na to przedsięwzięcie (w sumie o ponad 4 mln zł).

Na oferty przedsiębiorców czekamy do 26 marca.

Zakres planowanych robót przy ciągu Sosnowa – Kościuszki  jest bardzo szeroki. Oprócz budowy nowej nawierzchni i chodnika powstaną odwodnienie oraz oczyszczalnia wód opadowych. W ramach tego zamówienia powstanie również droga rowerowa. Do inwestycji włączy się również Wodociąg Marecki, budując brakujące odcinki kanalizacji sanitarnej.

- Oprócz nas, powiatu i wodociągu z finansowanie dołącza Unia Europejska. Budowa drogi rowerowej będzie obficie dofinansowana z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Na ten cel jest zarezerwowane niemal 3,7 mln zł – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

 

WPZ

  • fot. 0

 

generowano: 0.0143s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa