facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wybraliśmy wykonawcę profilowania gruntówek

opubl.:13 marca 2018, godz. 09:36
tagi:drogi, Urząd Miasta

Prace ruszą po rozmarznięciu dolnej części nawierzchni dróg.

Obecnie w Markach mamy około 70 km dróg gruntowych. Od dwóch tygodni pracownicy Wydziału Inwestycji i Zarządu Dróg kontrolują ich stan. Dzięki temu powstaje klasyfikacja dróg, które będą profilowane w pierwszej kolejności – na początku listy znajdą się te, które najbardziej zagrażają ich użytkownikom.

Dzisiaj poinformowaliśmy o wyborze wykonawcy tzw. równania gruntówek. Prace zrealizuje wybrany w przetargu Zakład Robót Ogrodniczo-Drogowych Michalina Sawicka. W najbliższym czasie planujemy podpisanie umowy. Obecnie trwają prace związane ze sporządzeniem harmonogramu na pierwsze dwa tygodnie robót.

- Prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości. Wynika ona z warunków pogodowych. Z uwagi na brak pokrywy śniegowej w trakcie mrozów grunt przemarznął na około 0,5-0,7 m. Obecnie, po weryfikacji stanu przemarznięcia gruntu, stwierdzamy, iż tylko górna część nawierzchni już rozmarzła. Dolna nadal jest zamarznięta i dopiero po pełnej odwilży i ustąpieniu zmarzliny terenu, będzie mogli podjąć działania remontowe – zaznacza Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

W przypadku chęci uzyskania szczegółowych informacji o przybliżonym terminie realizacji robót na Państwa ulicy zachęcam do kontaktu z Wydziałem Inwestycji i Zarządu Dróg po nr tel. +48 22 781 10 03 wew. 610 lub +48 22 781 10 03 wew. 670.  

WDIZ, TM

  • fot. 0

 

generowano: 0.0140s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa