facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

"Apteczna" idzie do remontu

opubl.:16 kwietnia 2018, godz. 00:14
tagi:inwestycje, Rewitalizacja

Wybraliśmy wykonawcę modernizacji zabytkowej kamienicy.

W marcu Zakład Usług Komunalnych (ZUK) ogłosił przetarg na remont tzw. kamienicy aptecznej. To część zabytkowego osiedla robotniczego, którego modernizację rozpoczęliśmy w 2016 r. O najnowsze zamówienie starały się cztery firmy, a najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Remontowo-Budowlany Remdom. Ma on już doświadczenie w realizacji prac rewitalizacyjnych w naszym mieście. W ubiegłym roku ta firma odnowiła trzy kamienice leżące po zachodniej części Alei Piłsudskiego. Umowa na modernizację kamienicy aptecznej zostanie podpisana w tym tygodniu.

W kamienicy aptecznej zostaną m.in.: wyremontowane elewacje, uszczelnione ściany piwniczne i naprawiony dach. Mieszkania zostaną doposażone w elementy instalacji grawitacyjnej.

Będzie to siódma kamienica, która odzyska dawny blask. W poprzednich dwóch latach na zlecenie Zakładu Usług Komunalnych wykonawcy zrealizowali roboty przy budynkach sąsiadujących z Aleją Marszałka Piłsudskiego.

Przygotowujemy się też do remontu kolejnych zabytkowych kamienic. W marcu ZUK podpisał umowę z Grupą Proeks, która opracuje dokumentację potrzebną do modernizacji 10 budynków (przy Al. Piłsudskiego nr 45, 82, 84, ul. Słowackiego 1, 3, ul. Jasnej 5, 7 i ul. Barskiej 2, 4, 6).

 

TM

  • fot. 0

 

generowano: 0.0136s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa