facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Twój Vincent w Noc Muzeów w MOK

opubl.:14 maja 2018, godz. 19:32
tagi:Burmistrz, Urząd Miasta, Marecki Ośrodek Kultury, kultura, edukacja, MarkiWłączSię

Projekcje filmu Twój Vincent, wystawa obrazów-kadrów z filmu, warsztaty artystyczne, fotoplastikon...To wszystko w Noc Muzeów 2018 w MOK.

Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki
Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego
zapraszają  19 maja (sobota) godz. 19.00 - 24.00
 Twój Vincent w Noc Muzeów
w programie m. in.
- wystawa obrazów-kadrów z filmu "Twój Vincent"
z kolekcji miasta Wrocławia
- warsztaty malarskie
- film w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana
projekcje o godz. 20.00 i 22.00, obowiązują bezpłatne wejściówki
na pozostałe działania wstęp wolny
odbiór wejściówek w sekretariacie MOK do 18 maja
lub ONLINE na www.ewejsciowki.pl
Patronem medialnym wydarzenia jest Tuba Marek
więcej o projekcie: http://tubamarek.pl/aktualnosci/czytaj/5505-dlaczego-ta-noc-muzeow-w-mok-u-bedzie-wyjatkowa?-przekonuja-organizatorki-w-zapowiedzi-wideo
www.mokmarki.pl

Jak naprawdę zginął Vincent? Dlaczego? Jak wyglądały jego ostatnie chwile? Czy wierzysz w jego samobójstwo? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania razem z Armandem Roulinem, synem listonosza, przyjaciela Vincenta van Gogha, podróżując po świecie jego sztuki. Podczas Nocy Muzeów zostanie dwukrotnie zaprezentowany nowatorski, pełnometrażowy film „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Do stworzenia tego unikalnego dzieła potrzeba było 125 profesjonalnych malarzy i 65000 obrazów w stylu Vincenta – klatek filmu. Animacje te zostały wykonane na podstawie scen nagranych z aktorami. W warstwie fabularnej film opowiada o poszukiwaniu prawdy i subiektywizmie ludzkiego spojrzenia.

Ukoronowaniem wieczoru będzie możliwość obejrzenia wystawy oryginalnych malarskich kadrów z filmu „Twój Vincent”, które pochodzą z kolekcji Miasta Wrocławia. Film „Twój Vincent” był częściowo realizowany we Wrocławiu, a jego ko-producentami są m.in. Odra-Film (ze środków Dolnośląskiego Konkursu Filmowego), Miasto Wrocław oraz Centrum Technologii Audiowizualnych. Wystawa pozwala podejrzeć różne etapy tworzenia filmu – od prac treningowych aż do finalnie zrealizowanych klatek. Prezentacji wystawy będą towarzyszyć warsztaty malarskie, które pozwolą zrozumieć metodę malarską van Gogha, tak aby każdy, nawet zupełny laik, mógł mieć „swojego Vincenta” na ścianie. Zainteresowani będą mogli również podejrzeć Vincenta w fotoplastikonie i zobaczyć jak żyło się w jego czasach. Zapraszamy do MOK-u.

koordynatorka projektu: Luiza Wojciechowska-Konopka

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

  • fot. 0
  • fot. 1
  • fot. 2
  • fot. 3
  • fot. 4
  • fot. 5

 

generowano: 0.0172s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa