facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

W tym roku dzień dziecka trwał tydzień

opubl.:11 czerwca 2018, godz. 11:04
tagi:Przedszkole Miejskie Nr 1, jednostki miejskie

Międzynarodowy Dzień dziecka został ustanowiony w 1954 roku i od ponad 60 lat przypada co roku 1 czerwca.

W tym roku Przedszkole Miejskie nr 1 w Markach " Wesoły Skrzat" postanowiło zamienić jednodniowe świętowanie na cały tydzień. W  ten oto sposób od 4 do 8 czerwca w naszym przedszkolu był uroczyście obchodzony Tydzień Dziecka.

W poniedziałek przedszkolaki miały okazję spotkać się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Dzieci uczestniczyły w interesujących zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Po rozmowie przedszkolaki zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego. Poza tym mimo wielkiego upału chętnie przymierzały mundury i kaski. Tego dnia poznaliśmy także psa strażaka, który dzielnie prezentował swoje umiejętności budząc wielki zachwyt. Na koniec spotkania strażacy włączyli czerwone koguty, syreny i klaksony.

We wtorek dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez ratowników medycznych w ramach programu Szpitala Ratownika Cegiełki.  Przedszkolaki zdobywały umiejętności niezbędne podczas udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się wzywać karetkę, sprawdzać przytomność poszkodowanego oraz opatrywać drobne rany i skaleczenia.  Zajęcia profilaktyczno-edukacyjne uświadamiały maluchom, że bez względu na wiek, każdy z nas powinien potrafić udzielić pierwszej pomocy ponieważ w ten sposób możemy uratować komuś życie. 

We środę odbyła się uroczystość w ogrodzie. Zajęcia plenerowe zostały poprowadzone przez animatorów z agencji artystycznej Dur- Moll. Przy dźwiękach muzyki i śpiewie aktorów odbywały się tańce, konkursy i wspólne zabawy razem z całym personelem z naszego przedszkola. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku i drobnych upominków z okazji Tygodnia Dziecka.

Czwartek był dniem spotkania z mareckimi policjantami. Pogoda tego dnia dopisywała więc w przeszkolonym ogrodzie została poprowadzona rozmowa dotycząca bezpieczeństwa. Po krótkiej prelekcji dzieci miały okazję zapoznać się z akcesoriami niezbędnymi w pracy policjanta. Każdy mógł założyć kajdanki, przymierzyć kamizelkę kuloodporną oraz wziąć do ręki lizaka, którym policjanci dają znać kierowcom. Na koniec spotkania znów pod przedszkolem rozbrzmiały syreny alarmowe wraz z niebieskimi lampami ostrzegawczymi. Przedszkolaki chętnie wchodziły do radiowozu i sprawdzały działanie poszczególnych przycisków.

W piątek zakończył się nasz Tydzień Dziecka przepięknym występem najstarszej grupy " Pszczółki", która kończy przedszkole i odchodzi do szkoły. Nie zabrakło wzruszeń i niekończących się braw dla małych artystów od przyjaciół z młodszych grup. Po przedstawieniu korzystając z dobrodziejstw pogody, która dopisywała nam cały tydzień odbył się dzień sportowy w ogrodzie.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobą, które przyczyniły się do tak uroczystego świętowania Dnia Dziecka w naszym przedszkolu. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, pouczające rozmowy i ciekawe doświadczenia. Dziękujemy, że razem możemy więcej.

K. Podwysocka

  • fot. 0
  • fot. 1
  • fot. 2

 

generowano: 0.0139s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa