facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

"Dobry Start" - vademecum mieszkańca

opubl.:12 czerwca 2018, godz. 20:56
tagi:Ośrodek Pomocy Społecznej

Wnioski w sprawie nowego świadczenia będzie można składać od 1 lipca.

Już niebawem Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach będzie przyznawał i wypłacał nowe świadczenie pieniężne. 300 złotych – tyle wynosi wypłata na „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.

KOMU PRZYSŁUGUJE?
Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.
Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek do Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach - Dział Świadczeń przy ul. Lisa Kuli 5A.

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW:
Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).

Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

TERMIN WYPŁATY:
W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny otrzymają wyprawkę nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie dwa miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.


UWAGA:
W przypadku przyznania świadczenie OPS nie będzie wydawać i doręczać decyzji administracyjnych, a jedynie informację m.in drogą mailową.

Świadczenie „Dobry Start” jest zwolnione od podatku. Nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

OPS w Markach

  • fot. 0

 

generowano: 0.0147s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa