facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

ZTM zaprasza na przegląd taboru

opubl.:11 lipca 2018, godz. 09:04
tagi:komunikacja

Organizator transportu chce zamawiać i dostosowywać pojazdy z myślą o niepełnosprawnych

26 lipca (godz. 11.00-14.00) na pętli autobusowo-tramwajowej Cmentarz Wolski odbędzie się spotkanie, które ma służyć przeglądowi wyposażenia, oznakowania i aranżacji wnętrz pojazdów komunikacji miejskiej

„Coraz częściej wprowadzane są nowoczesne pojazdy komunikacji publicznej do ruchu w  Warszawie, jednak zakup takiego taboru powinien odpowiadać potrzebom oraz bezpieczeństwu osób o ograniczonej mobilności i percepcji. Dlatego zakupy w sensie konstrukcji wnętrza pojazdu powinny być konsultowane z grupami osób o różnych potrzebach związanych z korzystaniem z komunikacji miejskiej. Wyniki tych konsultacji powinny być wykorzystywane podczas realizowanej procedury zamówienia nowego taboru i modernizacji używanego” - informuje Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM).

Organizator transportu zaprasza na spotkanie zarówno osoby indywidualne jak i przedstawicieli organizacji zajmujących się pomocą i  problemami ludzi o ograniczonej mobilności i percepcji. 

„Na pętlę Cmentarz Wolski zostanie podstawiony wybrany użytkowany obecnie tabor komunikacyjny w postaci tramwajów i autobusów.  Pasażerowie oraz reprezentanci (organizacji - przyp. red.) będą mogli w bezpośredniej rozmowie z przedstawicielami ZTM, przewoźników oraz producentów taboru omówić wątpliwości, uzyskać wyjaśnienie dlaczego jest zastosowane dane rozwiązanie oraz wnieść swoje uwagi i sugestie w zakresie zagospodarowania przestrzeni pasażerskiej warszawskiego taboru komunikacyjnego. Na podstawie wypełnionych przez uczestników spotkania ankiet, opracowany zostanie  przez ZTM raport podsumowujący zgłoszone uwagi i propozycje, zawierający również zalecenia do przyszłych zakupów nowego i modernizacji obecnego taboru. Wyniki takiego przeglądu będą służyć poprawie jakości funkcjonowania warszawskiego transportu publicznego, a w szczególności poprawie komfortu podróży” - informuje ZTM.

opr. TM

  • fot. 0

 

generowano: 0.0142s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa