facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zdobyliśmy środki na defibrylator dla OSP

opubl.:10 września 2018, godz. 08:00
tagi:Urząd Miasta, dotacje, bezpieczeństwo, ochotnicza straż pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna w Markach otrzyma defibrylator oraz torbę ratowniczą dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Sprawiedliwości.

Miasto Marki otrzymało dofinansowanie w wysokości 99% kosztów zakupu defibrylatora oraz torby ratowniczej, deski ortopedycznej i szyn do stabilizacji poszkodowanego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Środki pochodzą z konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

W ramach ogłoszonego konkursu można było złożyć wniosek o zakup wyposażenia i urządzenia ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Ministerstwo Sprawiedliwości na ten cel przeznaczyło 100 mln złotych. O wsparcie mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego. Za ich pośrednictwem sprzęt ratowniczy trafi do poszczególnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

O tym, jak ważna jest powszechna dostępność do defibrylatorów przekonaliśmy się w Markach w miniony piątek, kiedy to mężczyzna zasłabł na przystanku autobusowym. Dzięki akcji ratunkowej z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego zamontowanego na budynku urzędu miasta poszkodowanemu udało się przywrócić akcję serca.

Więcej o akcji ratunkowej

Zadanie współfinansowano ze środków Funduszu Spójności, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

logotyp MS MF

WPZ

  • fot. 0
  • fot. 1

 

generowano: 0.0136s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa