facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Marecki Ośrodek Kultury - informacje ogólne

Marecki Ośrodek Kultury istnieje od marca 1984 roku. Jego siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni jednopiętrowy budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego – mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika, zmarłego w 2010 roku.

Oferta programowa adresowana jest do mieszkańców Marek w wieku od lat 3 do… stu, a w niej m.in.: zajęcia artystyczne, edukacyjne i rekreacyjne.

MOK zaprasza także na spotkania klubowe, imprezy, wernisaże i wystawy, prelekcje, konkursy, wczasy, wycieczki, kolonie i półkolonie oraz wiele różnorodnych wydarzeń kulturalnych, które umożliwiają miłe a zarazem twórcze, rozwijające intelektualnie, duchowo i fizycznie spędzenie czasu wolnego.

Po wielu latach działalności instytucja posiada wypracowany, wynikający z doświadczenia, program edukacji kulturalnej.

Ambicją Mareckiego Ośrodka Kultury jest coraz lepsze służenie “Małej Ojczyźnie” - Markom, integracja społeczności lokalnej, wzbogacenie życia mieszkańców o imprezy i spotkania, które nie mogą być w takiej formie zorganizowane w środowisku szkolnym, w pracy lub w kręgu rodziny. Program MOK-u jest bogaty w wartości ogólnoludzkie, narodowe, patriotyczne i chrześcijańskie. Ośrodek od lat ma wielu stałych sympatyków, pod jego dachem dorasta już kolejne pokolenie markowian, którzy chwalą sobie bogatą ofertę oraz serdeczną atmosferę wspólnych spotkań.

Program imprez i zajeć stałych Mareckiego Ośrodka Kultury:
http://www.mokmarki.pl/programy/imprezy/
http://www.mokmarki.pl/programy/zajecia/

Biuletyn Informacji Publicznej
http://bip.marki.pl/pl/bip/jednostki_samorzadowe/MOK

  • fot. 1
  • fot. 2
  • fot. 3

 

generowano: 0.0119s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa