facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zaproszenie na badania mammograficzne

start:21 sierpnia 2017, godz. 10:11
miejsce:Marki, Sportowa 3
tagi:zdrowie

21 sierpnia mammobus przyjedzie do Marek. Badania są bezpłatne.

W kilku miastach naszego powiatu zawita mammobus. Będą w nim prowadzone badania w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Są one bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co dwa lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Organizatorzy badania proszą jednak o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Oto miejsca, w których pojawi się mammobus:

Radzymin – 1, 2 i 28 sierpnia przy Centrum Medycznym im. Bitwy Warszawskiej 1920, ul. 3 maja 17

Kobyłka – 17 sierpnia na Placu 15-Sierpnia

Wołomin – 17, 18 i 21 sierpnia przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Korsaka 4

Ząbki – 18 sierpnia przy sklepie Kaufland, Powstańców 7

Marki – 21 sierpnia NZOZ KardioMed, Sportowa 3

- Mimo iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek – mówi dr Małgorzata Cymerman z Lux Med Diagnostyka.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju - wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

TM

  • fot. 0

 

generowano: 0.0138s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa