facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Koncert Lory Szafran

start:15 października 2017, godz. 17:00
miejsce:MOK im. Tadeusza Lużyńskiego
tagi:Marecki Ośrodek Kultury, kultura

Usłyszymy znane melodie w nowych, jazzowych aranżacjach.

W niedzielę 15 października 2017 o godzinie 17.00 odbędzie się wyjątkowy koncert zatytułowany „Piosenki naszych mistrzów – Wars, Szpilman, Wasowski” w wykonaniu jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych Lory Szafran przy akompaniamencie Bogdana Hołowni.

Artystka swoją sztukę kieruje „dla wrażliwości tych, którzy uczą się żyć po jasnej stronie i mogą jeszcze czekać, żeby przy wspólnym stoliku odnaleźć kogoś, z kim wzniosą toast z dusz…”.

Motywem przewodnim koncertu będą utwory Henryka Warsa – autora wielu przedwojennych szlagierów i pioniera polskiego jazzu, Władysława Szpilmana – zdolnego kompozytora i muzyka, bohatera filmu pt. „Pianista” oraz Jerzego Wasowskiego – współtwórcy (wraz z Jeremim Przyborą) niezapomnianego „Kabaretu Starszych Panów”.

Droga artystyczna Lory Szafran obejmuje ukończone z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej W Katowicach, I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, udział w wielu festiwalach krajowych (Sopot 90 – Grand Prix i Bursztynowy Słowik) i zagranicznych (Austria, Turcja)  oraz szereg wydawnictw muzycznych zawierających zarówno utwory premierowe, jak i evegreeny. Wśród najciekawszych albumów wyróżnić można: najnowszy „Nad ranem” (2013), mający status „Złotej Płyty” pt. „Sekrety życia według Leonarda Cohena” (2012),  „Śpiewnik Nahornego” (2003) oraz „Droga do Ciebie” (2007) – zawierający interpretacje jazzowe polskich standardów genialnej spółki autorskiej Wasowski-Przybora w aranżacji Bogdana Hołowni.

Bogdan Hołownia to uznany muzyk. Jazz, który wykonuje, określa się mianem "mainstream", czyli główny nurt. Pochodzi z Torunia, gdzie ukończył Średnią Szkołę Muzyczną. Na początku lat dziewięćdziesiątych studiował w Berklee College of Music w Bostonie, w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordonyego. Inspiruje się postaciami wielkich Mistrzów jazzu. Wśród akompaniatorów ceni – Wyntona Kelly, Paula Smitha, Tommy Flanagana czy Carla Schroedera.

MOK im. Tadeusza Lużyńskiego

  • fot. 0

 

generowano: 0.0137s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa