facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Stwórzmy Radę Seniorów w Markach

start:8 listopada 2017, godz. 15:30
miejsce:Pałac Briggsów Al. Piłsudskiego 96
tagi:Aktywni Mieszkańcy 50+, Burmistrz, Urząd Miasta, organizacje pozarządowe

Konsultacje społeczne w sprawie Mareckiej Rady Seniorów.

Stwórzmy Radę Seniorów w Markach

Urząd Miasta Marki oraz Fundacja Zaczyn (www.zaczyn.org) zapraszają na ostatnie spotkanie konsultacyjne na temat powołania w Markach Rady Seniorów. Spotkanie odbędzie się o godz. 15.30 w środę 8 listopada w Pałacu Briggsów. Wstęp wolny.

Obecnie seniorzy to 15% mieszkańców Marek oraz ponad 20% mieszkańców Polski. Tymczasem już za kilkanaście lat co trzeci mieszkaniec naszego kraju będzie miał więcej niż 60 lat. Konieczne jest więc podjęcie działań mających na celu podniesienie jakości życia osób w tzw. trzecim wiekiem. W tym celu samorządy lokalne tworzą ciała konsultacyjne i inicjatywne złożone z samych seniorów. Od jesieni 2016 r. była realizowana w Markach diagnoza sytuacji osób starszych przygotowana przez warszawską Fundację Zaczyn pod kierunkiem badacza Przemysława Wiśniewskiego. Odbyło się łącznie 6 spotkań konsultacyjnych, w których wzięło udział ponad 200 osób.

Zapraszamy na ostatnie spotkanie, na którym przedyskutujemy roboczy statut Rady Seniorów w Markach i zdecydujemy o tym jaki będzie tryb wyboru do senioralnego samorządu.

 Zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku.

 Środa, 8 listopada 2017 r., Pałac Briggsów godz. 15.30.

 Więcej o Radach Seniorów na: www.RadySeniorow.pl

 Szczegółowe informacje:

Przemysław Wiśniewski
tozyje@gmail.com
534-701-114

WPZ

  • fot. 0

 

generowano: 0.0136s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa