facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Spektakl "Wars i Sawa"

start:7 grudnia 2017, godz. 10:30
miejsce:Biblioteka Publiczna ul. Lisa Kuli 3A
tagi:edukacja, kultura, Biblioteka Publiczna Miasta Marki

Biblioteka zaprasza dzieci na lalkowy spektakl.

"Wars i Sawa"
spektakl w Bibliotece
Biblioteka Publiczna Miasta Marki zaprasza dzieci od lat 4 na spektakl pt."Wars i Sawa" 7.12.2017 r. (czwartek) o godz. 10:30. Wstęp wolny.

Miło nam poinformować, że lalki do spektaklu przygotowała nasza czytelniczka, mieszkanka Marek - Beata Chojak.

"Dawno temu, nad Wisłą żył zły czarodziej, który gardził wszystkimi stworzeniami, ale najbardziej na świecie nienawidził ptaków. Mieszkała w tej krainie również piękna Sawa, która właśnie ptaki kochała najmocniej. Pewnego razu stanęła w obronie skrzydlatych przyjaciół i czarodziej zamienił ją w syrenę. Nieopodal żył również rybak Wars, który na swej pierwszej wyprawie złowił Suma, darował mu jednak życie, w zamian dowiedział się od niego o zniewolonej dziewczynie. Wars musi dopłynąć do Wiklinowej Wyspy, gdzie poznaje Wietrznego Ptaka, ten niezwykły kompan pomaga mu pokonać potwora i oswobodzić Sawę.
W legendzie o powstaniu Warszawy występują piękne lalki teatralne, a historia opowiadana jest z wykorzystaniem licznych piosenek i dźwięków, które pozwolą zaglębić się dzieciom w świat prastarej baśni.
Spektakl jest zrealizowany w formie klasycznego teatru lalek, jednak w świat baśni wprowadza dzieci postać narratora, który jest w żywym planie".

Scenariusz: Paweł Kołodziejski na motywach opowiadania Wandy Chotomskiej
Reżyseria: Zespół
Lalki: Beata Chojak

WPZ

  • fot. 0

 

generowano: 0.0138s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa