facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Ekstremalna Droga Krzyżowa

start:16 marca 2018, godz. 20:18
miejsce:początek w Markach, parafia Matki Bożej Królowej Polski

Mareccy pątnicy wyruszą w trasę 16 marca.

Nawet 100 tys. pątników w 20 krajach weźmie w tym roku udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (EDK). Nocą, w milczeniu i samotności każdy z nich przejdzie pieszo jedną z kilkuset tras liczących od 40 do 133 km.

– EDK to globalny startup religijny i sposób praktykowania duchowości na miarę XXI wieku – mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek, pomysłodawca projektu, twórca Szlachetnej Paczki.

Podobnie jak w zeszłym roku, Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Pustelniku. Organizatorzy zapraszają chętnych na to przeżycie 16 marca (piątek) na godzinę 20. Po Mszy Świętej, uczestnicy wyruszą na wybrane trasy. W tym roku organizatorzy przewidzieli dwie trasy mające początek i koniec w kościele w Pustelniku. Trudniejsza (ok. 42 km) obejmuje przejście przez Marki, Zielonkę, Kobyłkę, Ossów, Ciemne i Radzymin. Łatwiejsza (ok. 20 km) obejmuje Marki, Zielonkę, Kobyłkę oraz Nadmę.

Więcej informacji, trasy i zapisy na EDK na stronie wydarzenia (www.edk.org.pl) oraz na profilu FB mareckich organizatorów (EDK Marki).

WPZ

  • fot. 0

 

generowano: 0.0137s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa