facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Narodowe czytanie

start:8 września 2018, godz. 14:00
miejsce:Centrum Aktywności Fabryczna 3
tagi:Biblioteka Publiczna Miasta Marki, Burmistrz, Centrum Aktywności Fabryczna 3, kultura, komunikaty

Biblioteka Publiczna zaprasza na Narodowe Czytanie 2018

Jak co roku we wrześniu będziemy mogli wspólnie poczytać piękną polską literaturę.  

Akcję po raz kolejny objął honorowym patronatem Prezydent RP - Andrzej Duda. 

Na uroczystej inauguracji Akcji Narodowego Czytania  Prezydent RP powiedział:

- Wiele tych pytań jest dzisiaj w Polsce aktualnych, dlatego właśnie ta powieść wydaje nam się tak ważna i w 2018 r. warto ją przypomnieć i przeczytać - zachęcał Prezydent - Niech będzie to lektura, która nas pochłonie i nie tylko przypomni nam historię, nie tylko powie coś o polskim duchu tamtych czasów, ale być może natchnie nas także i na teraźniejszość. 

Zaś w liście skierowanym od Prezydenta Andrzeja Dudy na ręce Burmistrza Jacka Orycha i do Biblioteki Publicznej czytamy:
- W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi.

Z tej okazji w Centrum Aktywności Fabryczna 3 od godziny 14:00 do 20:00 czeka moc atrakcji. O 15:00 spotkanie z autorką książek dla dzieci Grażyną Bąkiewicz, o 17:00 spotkanie z pisarzem i dziennikarzem Wojciechem Jagielskim. Dla najmłodszych przewidzieliśmy warsztaty ceramiczne „Miseczka Łokietka”, które od 17:00 poprowadzą animatorki z Bajkowej Ceramiki. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 22 781 11 44 – ilość miejsc ograniczona.

Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

 

 

WPZ

  • fot. 0
  • fot. 1
  • fot. 2
  • fot. 3
  • fot. 4

 

generowano: 0.0139s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa