facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Odsłonięcie tablicy POW i piknik rodzinny

start:14 października 2018, godz. 14:00
miejsce:ul. Duża 1B
tagi:Burmistrz, kultura

Zapraszamy na niecodzienne wydarzenie w Markach

Będzie uroczyście, wybuchowo i bombowo!

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych i Ochotnicza Straż Pożarna w Markach zapraszają na uroczystość odsłonięcia tablicy Peowiaków i piknik rodzinny „Kultura, historia i militaria” w 100 – lecie odzyskania niepodległości.

W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy mieszkańców miasta na uroczyste odsłonięcie tablicy ku czci Peowiaków – mieszkańców Marek, którzy byli członkami Polskiej Organizacji Wojskowej.

Na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej tego dnia już o 14.00 wystartuje piknik rodzinny, podczas którego odbędą się pokazy akcji ratowniczych, broni palnej i parada motocyklistów. Dla mieszkańców zorganizowano szereg atrakcji takich jak strzelnica ASG, stanowisko saperskie, kuchnia polowa czy krzesanie ognia z pomocą krzesiwa. Wieść gminna niesie, że tego dnia, tuż obok trampolin, wyląduje na placu wielka dmuchana rakieta, ku uciesze naszych milusińskich.

Dla amatorów słodkości przygotowano ogromny tort z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości. Nie zabraknie także gier, zabaw i licznych nagród, które czekają na zwycięzców.

A gdy już słońce będzie chylić się ku zachodowi, potężny ogień zwabi nas swym blaskiem do wspólnego ogniska, a dźwięk gitary sięgał będzie nieba, gdzie spoczywają dusze tych, którzy za naszą wolność oddali życie…

Bądźmy razem tego dnia: 14.X.2018 r. 14.00 – 18.00 – teren OSP.

 

WPZ

  • fot. 0

 

generowano: 0.0133s

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa