bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Media bez tajemnic

19 listopada 2019, godz. 16:30
Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego

Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży.

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza na cykl warsztatów dziennikarskich dla młodzieży.

Dzięki bezpłatnym warsztatom organizowanym przez MOK młodzież będzie miała doskonałą okazję, by przyjrzeć się z bliska funkcjonowaniu mediów oraz pracy dziennikarza. Poznamy specyfikę pracy w mediach lokalnych oraz ogólnopolskich. Odwiedzimy redakcje oraz drukarnię, aby przyjrzeć się z bliska, jak wygląda realizacja programu telewizyjnego lub radiowego oraz zobaczyć, jak wygląda przygotowanie materiałów do druku. Spotkamy się z dziennikarzami, którzy opowiedzą o swojej pracy i motywacjach, którymi się kierowali wybierając swój zawód.

Popracujemy również nad warsztatem dziennikarskim, by poprawić jakość przygotowywanych materiałów przez młodzież w swoich publikacjach. Poznamy najważniejsze gatunki dziennikarskie: reportaż, wywiad, recenzję, felieton oraz nauczymy się odróżniać opinie od informacji.

Skupimy się także na roli dziennikarstwa w dzisiejszym świecie oraz przybliżymy etos dziennikarza. Odpowiemy na pytanie, dlaczego świat mediów uważany jest za czwartą władzę i na czym polega rzetelność dziennikarska.

Uczestnictwo w naszych warsztatach pomoże młodzieży w podjęciu decyzji, czy chce wiązać swoją zawodową przyszłość z dziennikarstwem, sferą public relations i social media.
Na zajęcia zapraszamy młodzież od 12 roku życia.

MOK im. Tadeusza Lużyńskiego
#Kultura #Marecki Ośrodek Kultury

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry