bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Spektakl "Marzyciel"

4 lipca 2020, godz. 20:00
Scena MCER

Z udziałem znanego tancerza Stefano Terrazzino.

Stefano Terrazzino na 15-lecie swojego pobytu w Polsce postanowił opowiedzieć o drodze jaką przebył, by sięgnąć po własne marzenia. To historia o poszukiwaniu siebie i swoich korzeni oraz o odnalezieniu swojego miejsca w życiu poprzez podążanie za swoją pasją. Spektakl, poprzez opowieść o życiu głównego bohatera – włoskiego chłopca wychowanego w Niemczech – ma pokazać widzom jaka jest siła marzeń, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, to przekracza się granice własnych i narzuconych z zewnątrz ograniczeń. Pokazuje również trudności z jakimi borykają się ludzie, którzy zostawili swój kraj i wyjechali w poszukiwaniu lepszego życia, z nadzieją na spełnienie marzeń. Spektakl dotyka też bardzo trudnego – szczególnie w Polsce – problemu, jakim jest wyobcowanie starszych ludzi. Poprzez pokazanie zwyczajów włoskich, w których seniorzy wspólnie z osobami w sile wieku, ale także z dziećmi na równi uczestniczą w życiu towarzyskim lokalnych społeczności, autorzy spektaklu chcą zwrócić na tę kwestię uwagę i pokazać, że można inaczej.

Temu ma też służyć wprowadzenie na scenę amatorów z trzech grup wiekowych – seniorów, dorosłych kobiet i dzieci. Autorzy pragną w ten sposób zaakcentować jak ważne jest połączenie pokoleń, jak również w sposób symboliczny pokazać, że marzenia, nawet te najbardziej nieprawdopodobne można spełnić. Bo czymże jest możliwość wystąpienia na scenie u boku znanych artystów dla osób, które o tym marzą, a które nigdy nie miały takiej możliwości?

INFORMACJE O SPEKTAKLU Spektakl jest przedstawieniem taneczno – muzycznym, trwającym 1,5 godziny bez przerwy. Znane włoskie utwory i popularne polskie piosenki śpiewane przez Stefano Terrazzino, choreografie taneczne w różnych stylach i monologi głównego bohatera przeplatają się ze sobą tworząc spójną całość. Spektakl często w sposób żartobliwy, a czasem z nutą wzruszenia przedstawia mentalność, zwyczaje i marzenia zarówno Polaków jak i Włochów. Stefano Terrazzino w sposób aktywny gra z publicznością angażując ją w niektóre części widowiska. Na scenie występują artyści – tancerze specjalizujący się w różnych stylach tanecznych. Podczas przedstawienia wykorzystywany jest mapping, dzięki czemu staje się ono widowiskiem multimedialnym, gdzie wyświetlane animacje współgrają z grą aktorów oraz wzmacniają ich przekaz. Przedstawienie „Marzyciel” jest dedykowane dla widza bez ograniczeń wiekowych.

DODATEK ARTYSTYCZNY Dzień przed spektaklem organizowane są warsztaty dla amatorów pragnących wystąpić na scenie, prowadzone przez Stefano Terrazzino oraz jego partnerkę taneczną Paulinę Biernat. Uczestnicy są podzieleni na trzy grupy wiekowe: seniorzy,  dorosłe kobiety oraz dzieci. Warsztaty obejmują ruch sceniczny, elementy tańca i współpracę z profesjonalnymi artystami. Po spektaklu organizowana jest akcja „Postcard Project”, której ideą jest łączenie artystów i widzów oraz promocja tolerancji i zrozumienia pomiędzy kulturami. Dzięki projektowi tworzy się również społeczność ludzi połączonych poprzez pocztówki z przekazami – przekazywane od jednych osób do innych. Projekt powstał z inicjatywy polskiej wokalistki jazzowej Karoliny Beimcik, a narodził się w Meksyku.

SŁOWO O TWÓRCY STEFANO TERRAZZINO – tancerz, znany z programu „Taniec z Gwiazdami”. Wokalista, który wcielał się w gwiazdy w show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, a dzisiaj ze swoim zespołem koncertuje w całej Polsce. Występował na deskach teatru Buffo, Rampa, Ateneum, Teatru MY. Na swoim koncie ma również choreografię do filmu „Zimna wojna”, który cieszy się wieloma sukcesami. Również aktor, choreograf, kostiumolog.

Bilety w cenie 79 zł dostępne w kasach MCER oraz za pośrednictwem portalu Bilety24.

LINK DO BILETÓW

MCER
#Kultura

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry