bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2020, godz. 10:00
online

W tym roku ze względu na ograniczenia sanitarne zapraszamy na obchody głównie online.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że inaczej niż w poprzednich latach będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Tradycją były m.in. spotkania w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, połączone ze śpiewaniem pieśni patriotycznych i urodzinowym tortem dla Niepodległej. Z uwagi na obostrzenia związane z COVID-19 w tym roku Narodowe Święto Niepodległości będziemy obchodzili w zmienionej formule. Niemal w całości przenieśliśmy je do internetu.

O 10.00 w parafii pod wezwaniem św. Izydora w Markach odbędzie się msza za Ojczyznę. Liczba uczestników jest ograniczona przepisami sanitarnymi do 50 osób.

O 12:00 rozpoczniemy uroczystość patriotyczną na terenie Skweru Pamięci Narodowej. Wydarzenie ze względu na ograniczenia sanitarne odbędzie się bez udziału mieszkańców. Zapraszamy na transmisję na żywo na Facebooku Miasta Marki: facebook.com/markiwlaczsie

Tym samym włączymy się w ogólnopolską akcję śpiewania Mazurka Dąbrowskiego w samo południe pod nazwą "Niepodległa do hymnu".

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego i MCER także zapraszają na obchody online. Tradycyjnie głównym punktem tego popołudnia będzie wykład Agnieszki Lużyńskiej, która proponuje odkrywać „Tajemnice II Rzeczpospolitej”. Pierwszym tematem z tego cyklu, proponowanym na 11 listopada, będą okoliczności tajemniczego zaginięcia generała Włodzimierza Zagórskiego. Prelegentce towarzyszyć będzie akompaniator Mateusz Wojakowski.

Ponadto w programie wieczoru podsumujemy projekt  „Wenecja Marek 1918”, dotowany z programu rządowego "Niepodległa".  Przypomnimy najważniejsze zrealizowane działania i piosenki ze spektaklu „Balladyna” w reżyserii Jerzego Łazewskiego w opracowaniu muzycznym Dawida Ludkiewicza. Wystąpią: Agnieszka Lużyńska, Joanna Wieczorek, Marcin Łazicki, Piotr Polkowski.

Zapraszamy na stronę www.mokmarki.pl 11 listopada o godz. 16.00.

WPZ/TM/MOK
#Miasto #Miasto #Marecki Ośrodek Kultury #Kultura

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry