bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Egzotyczne Zakończenie Lata w Markach z MESAJAH

28 sierpnia 2022, godz. 18:00
Park Braci Briggsów

Zapraszamy na koncert gwiazdy regee! 18.00 - Park Briggsów, bądźcie z nami!

Mesajah - wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Członek zespołu Natural Dread Killaz, z którym wydał dwa albumy studyjne. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.

W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Krążek promują teledyski do utworów „Do rana”, „Ogień”, nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając Szczęścia”. W czerwcu 2013, premierę miał trzeci krążek pt. „Brudna Prawda”. Album zawierający utwory takie jak „Ten kraj”, „Beautiful Morning” czy hit „Lepsza Połowa” ugruntował pozycję Mesajah na rodzimym rynku muzycznym.

W 2016 roku przyszedł czas na kolejny, czwarty już album „Powrót do korzeni”. Promocję krążka zapoczątkował singiel „Wolne”, z którym Mesajah niespodziewanie wygrał konkurs Premier na 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – zdobywając, głosami publiczności, opolską „Karolinkę”.

„Powrót do korzeni” został doceniony także przez branżę muzyczną – album otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w kategorii „Album roku muzyka korzeni”.

Mesajah jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności, niepowtarzalna barwa głosu i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych. Już 28 sierpnia będziemy gościli go w Markach!

Ponadto na mareckiej scenie i w przestrzeni parku Briggsów będą odbywały się liczne wydarzenia kulturalne. Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza:

NA SCENIE

14.30  „Baśniowe Miasteczko Pana Andersena” – piosenki ze spektaklu dla dzieci

15.00  spektakl dla dzieci w ramach „Magii na wesoło”

16.00 „Klimat na Radość” – piosenki ze spektaklu Teatru Olala

16.15 „Kalina” chór polsko-ukraiński

16.30  koncert zespołu SUMANA (do ok. 17.30)

18.00 koncert gwiazdy - MESAJAH

RÓŻNE OBLICZA PIĘKNA. CO ROBIĄ KOBIETY, ŻEBY SIĘ PODOBAĆ?

Plenerowa wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej – 60 wielkoformatowych fotografii prezentujących portrety kobiet nieomal z całego świata. Konkurs na najbardziej inspirującą stylizację mieszkanek Miasta i Gminy Marki. Projekcja filmów z legendarnego programu "Pieprz i Wanilia", filmowy wywiad z Elżbietą Dzikowską zrealizowany przez Marecki Ośrodek Filmowy. Warsztaty " Łapiemy lato" – wspólne robienie warsztatów.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu warsztatów w zależności od okoliczności i pogody.

 

WPZ
#Miasto

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry