bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Narodowe Czytanie 2023

9 września 2023, godz. 13:00
Filia biblioteki w Pustelniku ul. Wspólna 42

Zapraszamy do świętowania z nami

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie

Serdecznie zapraszamy 9 września godz. 13:00 do Filii biblioteki w Pustelniku (ul. Wspólna  42 - MCER) na wyjątkowe biblioteczne wydarzenie, czyli Narodowe Czytanie 2023.

Podczas tegorocznego Narodowego Czytania będziemy mieli przyjemność czytać na głos „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

„To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu – napisał Prezydent RP Andrzej Duda, zachęcając do udziału we wspólnym czytaniu powieści Orzeszkowej.”

W programie, oprócz wspólnego czytania, przewidziane są:

  • warsztaty Book Nook  dla dzieci w wieku 11-14 lat. Początek warsztatów o godz.13:00 (OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! pod nr te. 22/781 11 44)
  • przedstawienie teatralne o godz. 16:15 dla dzieci „O Prosiaczku, który jadł za dużo lizaczków” w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego EFEKT
  • kawa, herbata, słodka przekąska.

Zapraszamy mieszkańców do czynnego udziału w wydarzeniu i debiucie w roli lektora – może odkryjecie w sobie niezwykły talent! Czekamy na Was w Filii biblioteki w Pustelniku ul. Wspólna 42 (budynek MCER). Początek wydarzenia o godz. 13:00.

Do zobaczenia!

Book Nooki to miniaturowe światy zamknięte w niewielkim pudełku/skrzynce, umieszczonym między książkami bibliotecznego regału. Często odnoszą się do konkretnego literackiego motywu, choć nie jest to konieczne. Te małe artystyczne dzieła zdobią biblioteczki moli książkowych, a zdarzają się czasem w bibliotekach. Maleńkie pokoiki, schowane między książkami, dające czasem złudzenie, że gdzieś tam głębiej, za półkami, kryje się inny świat. 

JBB Biblioteka Marki
#Biblioteka Publiczna

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry