bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2023, godz. 15:00
Marecki Ośrodek Kultury, Skwer Pamięci Narodowej

Zapraszamy na obchody patriotyczne

11 listopada będziemy obchodzić 105 rocznicę odzyskania Niepodległości.  Z tej okazji zapraszamy Państwa na uroczystości, które odbędą się w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego oraz przy Skwerze Pamięci Narodowej.

„Jako Wódz Naczelny Armii Polskiej pragnę notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym istnienie Państwa Polskiego Niepodległego, obejmującego wszystkie ziemie zjednoczonej Polski. Dzięki zmianom, które nastąpiły w skutek świetnych zwycięstw armij sprzymierzonych – wznowienie niepodległości i suwerenności Polski staje się odtąd faktem dokonanym” – tak brzmią słowa listopadowej depeszy nadanej przez Józefa Piłsudskiego m.in. do prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz władz brytyjskich, francuskich, niemieckich, włoskich i japońskich.

W związku z obchodami zaprosimy na wiele wydarzeń towarzyszących. W poniedziałek, 6 listopada Marecki Ośrodek Kultury zaprosi na koncert Studia Piosenki pt. Jest takie miejsce – Polska… Koncert przygotowała oraz poprowadzi Beata Kurda . Młodzi wokaliści zaprezentują utwory nawiązujące do wolnej Polski. Godzina 16.15, wstęp wolny.

10. listopada o godz.19.00 w MCER odbędzie się widowisko poetycko-muzyczne w reżyserii Agnieszki Lużyńskiej pt.:” Polska Moja Miłość”. Na scenie wystąpią uczniowie mareckich szkół przy akompaniamencie orkiestry Łukasza Wojakowskiego. 11 listopada tradycyjnie zaczniemy w MOK. O godz.15.00 Agnieszka Lużyńska będzie prezentować sylwetki prezydentów II Rzeczpospolitej, następnie zaśpiewamy wspólnie pieśni patriotyczne i poczęstujemy się „Tortem dla Niepodległej”.

O godz. 18.00 rozpoczniemy obchody patriotyczne pod Pomnikiem X Powieszonych gdzie złożymy wieńce i ułożymy ze zniczy białoczerwoną flagę . Po zakończeniu części oficjalnej zaprosimy na wojskową grochówkę serwowaną na miejskim targowisku.

Zapraszamy!

WPZ
#Miasto #Marecki Ośrodek Kultury #MCER

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry